JESIENNE INSPIRACJE - RABAT 8%
Do końca:
SKORZYSTAJ Z KODU AUTUMN
Fotel dla programisty - ochrona dla kręgosłupa

Fotel dla programisty - ochrona dla kręgosłupa

Wydawałoby się, że praca przy komputerze nie obciąża tak organizmu, jak praca fizyczna. Jednak nic bardziej mylnego. Wielogodzinne wpatrywanie się w ekran monitora osłabia wzrok, ale także prowadzi do przybrania nieprawidłowej postawy podczas siedzenia. Najpierw zaczyna się od niewielkiego bólu pleców, który z czasem może promieniować do innych części ciała. O swoje zdrowie powinni zadbać zwłaszcza programiści, którzy nie rozstają się z komputerem.

Siedzenia też trzeba się nauczyć

Siedzenie taka prosta rzecz, a jednak nie do końca. Praca przy komputerze to tzw. wysiłek statyczny – mięśnie są tu w ciągłym napięciu, a do uciskanych naczyń krwionośnych może nie dopływać odpowiednia ilość krwi. W efekcie zostaje zahamowane usuwanie toksyn z organizmu. Taki scenariusz nie spełni się, gdy przed ekranem laptopa zasiądziemy w odpowiedni sposób.

Oto kilka wskazówek.

 • Przede wszystkim zapewnij kręgosłupowi pozycję najbardziej zbliżoną do naturalnej, czyli… usiądź prosto. Ten zwrot był stale powtarzany w dzieciństwie. I słusznie.
 • Rób krótkie przerwy. Lekarze zalecają od 5 do 10 minut przerwy po każdej przepracowanej godzinie. A co w niej robić? Można np. wykonać kilka przysiadów, skrętów lub pospacerować. Ważne, by zachować balans między pracą a odpoczynkiem.
 • Zadbaj o prawidłową postawę podczas siedzenia.
 • Zwróć uwagę, czy Twój kręgosłup, zwłaszcza odcinek lędźwiowy, przylega do oparcia fotela.
  Uda ustaw prostopadle do podłoża. Zobacz, czy kolana znajdują się poniżej linii bioder, a stopy masz luźno postawione.
  Monitor powinieneś mieć na wyciągnięcie ręki, tak by nadgarstki były w linii prostej z przedramieniem. Łokcie mogą spoczywać na podłokietnikach przy zachowaniu kąta 90 stopni z osią ciała.

 • Fotel wygodny dla kręgosłupa

  Czas na wybór siedziska. To jest tak samo ważne, jak przybranie odpowiedniej postawy. Oczywiście możesz kodować, siedząc na zwykłym kuchennym stołku, ale polecamy Ci inne rozwiązanie, znacznie bezpieczniejsze dla Twojego kręgosłupa. Jako programista pracujesz w pozycji siedzącej, zatem powinieneś zainwestować w ergonomiczny fotel biurowy. To inwestycja na lata, która zaprocentuje w przyszłości. Podczas zakupu fotela weź pod uwagę, czy wybrany przez Ciebie model posiada regulacje wysokości siedziska, podłokietników, oparcia i zagłówka. Oparcie fotela należy dopasować do kształtu pleców użytkownika – takie ustawienie zapewnia wsparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.


  Kierując się naszym wieloletnim doświadczeniem, szczególnie polecamy Ci fotele z rodziny Pofit i Ergohuman. Oba posiadają wszystkie kluczowe elementy, o których wspominaliśmy wcześniej, a do tego są wytrzymałe, wygodne oraz eleganckie. Fotele Pofit zostały wyposażone w szkielet poziomy i pionowy, co gwarantuje ochronę kręgosłupa. Zagłówek regulowany jest w 5 płaszczyznach.


  Fotele Ergohuman także sprawdzą się jako fotele dla informatyków. Ważną funkcją tego modelu jest ruchoma, niezależna część lędźwiowa oparcia, która odpowiada na ruchy użytkownika.


  To fotel biurowy, który spełnia wymogi oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Opieki Socjalnej z 1 grudnia 1998 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku wyposażonym w monitory ekranowe.


  Programiści jako grupa zawodowa narażeni są na choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, ale każdemu z nas powinna przyświecać zasada zdrowego siedzenia przed komputerem – zasada, według której lepiej zapobiegać niż leczyć. Odpowiedni fotel biurowy ulży plecom i zapewni komfort pracy.


  Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl.

  Biuro Obsługi Klienta


  Fotel Pofit WS
  2370 zł
  Kolory: Czarny lub Szary
  Tkanina: Siatka Mesh
  Wysyłka: 24-48h

  Innowacyjny system wsparcia i ochrony kręgosłupa. Siatka na siedzisku, Biały Stelaż, zobacz opis i film. Szereg ważnych funkcji ergonomicznych. Sprawdź!


  Zestaw 2 Ioo
  2840 zł
  Kolory: Siatka Mesh, Tkanina
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h
  Ergonomiczny Fotel + Pulpit na laptop + Podnóżek, zobacz Opis, Film, Zdjęcia
  Fotel Ergohuman G-Racer Black
  2549 zł
  Kolory: Czarno-biały
  Tkanina: Ekoskóra PU
  Wysyłka: 24h

  Innowacyjny, nowoczesny, ergonomiczny fotel stworzony z myślą o Graczach. Zapewni pełne wsparcie całego kręgosłupa, ramion i barków -  regulowany kąt nachylenia podłokietników, oraz nóg dzięki podnóżkowi! Sprawdź model CZARNO-BIAŁY.


  Fotel Pofit BS
  2370 zł
  Kolory: 2 do wyboru
  Tkanina: Siatka Mesh
  Wysyłka: 24-48h
  Rewolucyjne podejście do wsparcia kręgosłupa podczas pracy siedzącej. Wiele możliwości regulacji, komfortowy zagłówek. Sprawdź!
  © Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2023. CentrumKrzesel.pl
  Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
  Go Top