Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
Do końca:
Wylicytuj gamingowy fotel G-Racer Pofit!
Jakie krzesło wybrać do biurka dla pierwszoklasisty

Jakie krzesło wybrać do biurka dla pierwszoklasisty

Dbanie o prawidłową postawę rozpoczyna się już od najmłodszych lat dziecka. Zdrowy kręgosłup posiada kształt litery „S”, a jego naturalna krzywizna formuje się na etapie raczkowania, siadania czy w końcu nauki szkolnej. Nas szczególnie interesuje ten ostatni okres, wczesnoszkolny. Aby wypracować u młodego adepta wiedzy prawidłową postawę bez obciążania kręgosłupa, należy zwrócić baczną uwagę, czy pierwszoklasista nie garbi się, siedząc przy biurku lub chodząc. Niestety garbienie się i skolioza są najczęstszymi problemami, z którymi borykają się uczniowie. Jeśli nie zostaną skorygowane zawczasu, to mogą prowadzić do bolesnych zwyrodnień kręgosłupa. Wybór odpowiedniego krzesła do biurka będzie pierwszym krokiem do wypracowania zdrowej postawy u najmłodszych.


Ergonomiczne krzesło dla 6 i 7-latka

We wstępie nadmieniliśmy, że odpowiednie krzesło do biurka dla dziecka jest niezwykle ważną kwestią. Na etapie wczesnoszkolnym, to rodzice tworzą kącik do nauki dla swojego dziecka. Wybierając właściwy model, należy kierować się, czy dane krzesło jest dedykowane dzieciom. Często zdarza się bowiem, że rodzice tak chcą dogodzić najmłodszym, że decydują się na zakup krzesła na zaś, tzn. maluchy otrzymują wersje dla młodzieży. Efektem takiego zakupu jest niedostosowanie modelu do wzrostu dziecka. Nasz pierwszoklasista nie dostaje stopami do podłoża, można nawet rzec, że „ginie” w krześle. A to nie wpływa korzystnie ani na jego kręgosłup, ani na komfort pracy przy biurku.


krzesło Ministyle white Labrador marki Nowy Styl

Wygoda i ergonomia to dwa terminy, które powinny kołatać nam w głowie w trakcie zakupów. Następnie należy sprawdzić funkcjonalności krzesła. Jeśli ma ono więcej regulacji, tym lepiej. Ważne jest, aby uczeń mógł sam ustawić wysokość i głębokość siedziska, czy kąt wychylenia oparcia. Tu znów przypominamy, że krzesło musi mieć taką wysokość dla dziecka, by mogło ono sięgać stopami do podłogi. Nogi nie powinny być „zawieszone” w powietrzu. Oczywiście siedzisko nie może być ani za twarde, ani za miękkie. Warto także zdecydować się na model wyposażony w podłokietniki. Pozwolą one na swobodne ułożenie dłoni, a dodatkowo ułatwią trzymanie wyprostowanych pleców i zmniejszą napięcie w mięśniach rąk oraz ramion.

Kolejny element to oparcie. Powinno być możliwie jak najbardziej dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa 6-latka i 7-latka. Zatem musi podpierać odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa. Siatkowe oparcie umożliwia cyrkulację powietrza, a to sprawdza się zwłaszcza, gdy na dworze lub w pomieszczeniu temperatura rośnie.

Dzieci mają tendencję do huśtania się na krześle. Cała konstrukcja wybranego modelu musi zapewniać stabilność. Cenne jest, gdy takie krzesło dla pierwszoklasisty jest obrotowe i wyposażone w kółka samohamowane.


Nasze propozycje

Teraz tę garść informacji trzeba przełożyć na praktykę. Krzesło do biurka dla 7-latka powinno być kolorowe, by cieszyło oko, ale także funkcjonalne – z szeregiem regulacji. Polecamy serię krzeseł Ministyle marki Nowy Styl, które najlepiej odpowiadają potrzebom młodego człowieka. W swojej ofercie posiadamy modele dla dziewczynek i chłopców m.in. krzesła Ministyle White Koń, Ministyle Black Kotek w kocyku, Ministyle White Pirate, Ministyle Black Piłkarz. Ich funkcjonalności zostały przedstawione w poniższym filmie. 

Tym modelom wystawiamy 6 z plusem.

Krzesło do biurka to niezbędny element wyposażenia pokoju dziecka. Przeanalizowaliśmy dla Was najważniejsze funkcjonalności takich siedzisk. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Wam wybór odpowiedniego krzesła dla pierwszoklasisty.

Krzesło Ministyle Black GTP Kot i Mysz
280 zł
Kolory: Kot i Mysz, jak na zdjęciu
Tkanina: Cartoons
Wysyłka: 24h
Bajkowa tkanina, profilowane oparcie, wiele regulacji, 3 lata gwarancji, pełne bezpieczeństwo, Wysyłka 24H
Krzesło Ministyle White Kotek w kocu
280 zł
Kolory: Kotek w kocu - zobacz zdjęcia
Tkanina: przyjemna w dotyku
Wysyłka: 24-48h

Dziecięce krzesło z serii Ministyle, wersja WHITE motyw kotek w kocu. To idealny krzesełko dla małej uczennicy na pierwsze lata pracy przy biurku. Zobacz naszą ofertę.


Krzesło Ministyle Black GTP Kotek w kocu
280 zł
Kolory: Kotek w kocu - zobacz zdjęcia
Wysyłka: 24h

Krzesło dziecięce Ministyle Black z motywem Kotka w kocyku, to idealny model dla najmłodszych uczniów, zaczynających swoją przygodę z pracą przy biurku. Niezbędne funkcje umożliwiające regulację krzesła, miła i przyjemna w dotyku tkanina, świetny stosunek jakości do ceny. Sprawdź ofertę!


Krzesło Ministyle Black GTP Labrador
280 zł
Kolory: Labrador - zobacz zdjęcia
Wysyłka: 24h

Krzesło Ministyle Black z motywem Labrador to idealne krzesło dla najmłodszych uczniów, którzy zaczynają swoją przygodę z pracą przy biurku. Sprawdź ofertę!


Krzesło Ministyle Black GTP Czerwony samochód
280 zł
Kolory: Czerwony samochód
Wysyłka: 24h

Krzesło Ministyle Black motyw z Czerwonym samochodem to idealna propozycja dla najmłodszych uczniów. Szereg niezbędnych regulacji. Sprawdź ofertę!


Krzesło Ministyle Black GTP Piłkarz
280 zł
Kolory: Piłkarz
Wysyłka: 24h

Krzesło dziecięce Ministyle BlackPiłkarz, to świetna propozycja do pokoju dziecięcego. Podstawowe funkcje i regulacje zapewniają ergonomiczną pracę przy biurku. Sprawdź naszą szeroką ofertę.


Krzesło Ministyle White Koń
280 zł
Kolory: Koń - zobacz zdjęcia
Tkanina: Przyjemna w dotyku
Wysyłka: 24h

Obrotowe krzesło dziecięce tapicerowane tkaniną z nadrukiem przedstawiającym konia. W prezentowanej wersji produkt posiada stelaż w białym kolorze. To model idealny dla małej uczennicy. 


Krzesło Ministyle White Pony
280 zł
Kolory: Kucyki Pony
Tkanina: Cartoons
Wysyłka: 24h
Bajkowa tkanina, regulowane oparcie, wiele regulacji, BIAŁA Wersja, atest i gwarancja, Wysyłka 24H
Krzesło Ministyle Black GTP
280 zł
Kolory: 28 do wyboru
Tkanina: 3 do wyboru
Wysyłka: 5-6 tygodni
Ergonomia na 5-tkę, 3 lata gwarancji, szereg regulacji, wysoka jakość i bezpieczeństwo, DUŻY wybór tkanin, 2 kolory podłokietnika
Krzesło Ministyle gts
260 zł
Kolory: 28 do wyboru
Tkanina: 3 do wyboru
Wysyłka: 5-6 tygodni
Ergonomia na 5-tkę, 3 lata gwarancji, szereg regulacji, wersja bez podłokietników, duży wybór tkanin
Krzesło Ministyle Black GTP Pony
280 zł
Kolory: Pony, jak na zdjęciu
Tkanina: Cartoons
Wysyłka: 24h
Bajkowa tkanina, profilowane oparcie, wiele regulacji, 3 lata gwarancji, pełne bezpieczeństwo, Wysyłka 24H
Krzesło Ministyle Black GTP Butterfly
280 zł
Kolory: Butterfly, jak na zdjęciu
Tkanina: Cartoons
Wysyłka: 24h
Bajkowa tkanina, profilowane oparcie, wiele regulacji, 3 lata gwarancji, pełne bezpieczeństwo, Wysyłka 24H
© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2021. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
  Zamknij
Go Top