WYBIERZ NOWY STÓŁ NA WIOSNĘ!
Do końca:
PROMOCJA NA WYBRANE PRODUKTY
phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 16:00
Fotel Moon

Coworking - biura dla freelancerów

Z pojęciem coworkingu coraz częściej można się spotkać. Do niedawna termin ten zyskiwał rzesze zwolenników, jednak nagłe pojawienie się zagrożenia epidemicznego zahamowało wzrost tego trendu. Zatem czym jest coworking? I czy rzeczywiście jest to trend? Postaramy się wyjaśnić, czym jest i jak zagospodarować tę przestrzeń, by móc w niej efektywnie pracować.

Coworking – łączy czy dzieli?

No właśnie, już nieco uchyliliśmy rąbka tajemnicy, pisząc, że coworking związany jest z pracą. Wszak sama nazwa na to wskazuje. Czas rozwinąć tę terminologię. Coworking w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego to praca razem. Często dotyczy freelancerów, którzy szukają własnej przestrzeni do działalności zawodowej. Wynajmują więc „kawałek miejsca” we wspólnej przestrzeni. Oczywiście każdy ma swoje biurko, przy którym pracuje, ale w bliskiej odległości mogą spotkać się przedstawiciele różnych branż. Coworking pozwala stworzyć przestrzeń do wymiany myśli. Nie jest tradycyjnym biurem, gdzie pracownicy od 8 do 16 siedzą i patrzą w swój ekran komputera. To raczej tygiel zawodów. Szacuje się, że ok. 1,7 mln osób na świecie codziennie korzysta z biur coworkingowych. Współdzielone biura najczęściej „przemawiają” swoją ideą do młodych pracowników, między 20 a 40 rokiem życia. Z tej formy aranżacji przestrzeni korzystają głównie przedstawiciele zawodów kreatywnych, zwłaszcza z branży medialnej. Coworking to open space, w którym każdy ma zachowaną swoją przestrzeń. Bo copywriter potrzebuje ciszy na opracowanie chwytliwego hasła reklamowego, z kolei project manager oczekuje interakcji z innymi i ta cisza wcale nie jest mu niezbędna. Ile zawodów, tyle różnych potrzeb. A wszystkie łączą się i jednocześnie dzielą w biurach coworkingowych.


fotel Moon marki Grospol

Coworking jako biuro przyszłości?

Z pewnością nawet wśród nas znajdą się zwolennicy coworkingu, jak i tradycyjnego modelu pracy. Przestrzenie coworkingowe powstały z myślą o młodych i kreatywnych osobach, którym nie przeszkadza współdzielenie miejsca, choć wcale się nie znają. Warto nadmienić, że coworking jest też bardzo korzystny dla firm czy już samych pracowników pod względem ekonomicznym. Znacznie taniej wynajmować kawałek przestrzeni biurowej niż cały biurowiec. Zostawmy względy ekonomiczne i przejdźmy jednak do aranżacji wnętrza. Tygiel osobowości i zawodów wymusza elastyczność na architektach przestrzeni coworkingowych. Musi się tu bowiem znaleźć miejsce do odbywania konferencji, czy pracy w ciszy. Biurka można odgrodzić od siebie ściankami działowymi. W coworkingowym biurze ogólnie panuje zasada, że stanowiska pracy nie są do nikogo przypisane na stałe. Dziś pracujesz tu, a jutro w innej części coworkingowego biura. I tu można znaleźć przestrzenie bardzo ciche. Hałas przeszkadza w koncentracji, to rzecz wiadoma od dawna. Kabiny dźwiękoszczelne sprawdzą się najlepiej, choć i wykładziny tłumiące dźwięki czy ścianki działowe już zapewniają większy komfort akustyczny. Taka kabina to komfort dla jednej osoby. Znajduje się w niej bowiem biurko, ergonomiczny fotel biurowy, laptop i odpowiednie oświetlenie. Dźwiękoszczelny box odgradza pracownika od natłoku zewnętrznych bodźców, umożliwiając jednocześnie realizację zadań zawodowych.


biurko Smile SL-4 80X160 marki Wuteh

Przestrzenie coworkingowe mają wielki potencjał. Są znacznych rozmiarów, więc da się w nich wygospodarować miejsce pracy w ciszy, jak i to związane z wymianą doświadczeń między specjalistami wielu branż. Aby komfort pracy dla jednych i drugich był jak największy, pracownicy muszą mieć zapewniony odpowiedni sprzęt. Niezwykle ważne jest siedzisko, ergonomiczne, z profilowanym oparciem, regulowanymi podłokietnikami oraz funkcją bezpiecznego „bujania się” w fotelu. „Własne” biurko także należy się każdemu. Dobrze, gdy wyposażone jest w otwory na kable i posiada regulowaną wysokość. Nawet jeśli nie ma wspomnianych otworów na przewody, to zawsze można dopytać o możliwość zamontowania plastikowej przelotki. Takie wyposażenie swojego stanowiska pracy znajdziecie w CentrumKrzesel.pl.

Coworkingowe biura są idealnym rozwiązaniem dla początkujących startupowców, którzy na starcie nie dysponują znacznym zasobem gotówki. Ponadto zlokalizowane są w atrakcyjnych miejscach, do których wiedzie wiele szlaków komunikacyjnych.

Fotel Moon White
1259 - 1495 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Elegancki i ergonomiczny fotel tapicerowany, z komfortowym profilowaniem i obszernym siedziskiem. Najwyższa jakość wykonania. Diament Meblarstwa. Sprawdź!


Biurko Wuteh NOMO NO-2 80 x 120
1129 zł
Kolory: Blat: 13 do wyboru, stelaż: 4 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Biuro z rodziny NOMO, wymiary blatu 80x120 cm, płyta melaminowana,  paleta kolorów do wyboru. Noga stalowa, różne kolory! SPRAWDŹ ofertę!
Biurko Wuteh NOMO NO-3 80 x 140
1155 zł
Kolory: Blat: 13 do wyboru, stelaż: 4 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Biuro z rodziny NOMO, wymiary blatu 80x140 cm, płyta melaminowana, aż 13 kolorów do wyboru! Noga stalowa, różne kolory! SPRAWDŹ ofertę!
Biurko Wuteh NOMO NO-4 80 x 160
1205 zł
Kolory: Blat: 14 do wyboru, stelaż: 4 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Biuro z rodziny NOMO, wymiary blatu 80x160 cm, płyta melaminowana, aż 14 kolorów do wyboru! Noga stalowa, 4 kolory do wyboru. SPRAWDŹ ofertę!
Biurko Wuteh Avo AV-2 80 x 120
1040 zł
Kolory: Blat: 13 do wyboru, stelaż: 4 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Rodzina AVO, rozmiar blatu: 80x120 cm. Płyta dwustronnie melaminowana, aż 13 kolorów do wyboru! Noga stalowa, różne kolory! SPRAWDŹ ofertę!
Biurko Wuteh Avo AV-3 80 x 140
1079 zł
Kolory: Blat: 13 do wyboru, stelaż: 4 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Rodzina AVO, rozmiar blatu: 80x140 cm. Płyta dwustronnie melaminowa, aż 13 kolorów do wyboru! Noga stalowa, różne kolory! SPRAWDŹ ofertę!
Biurko Wuteh Avo AV-4 80 x 160
1119 zł
Kolory: Blat: 14 do wyboru, stelaż: 4 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Płyta dwustronnie melaminowana, aż 13 kolorów do wyboru! Noga stalowa, różne kolory! Rodzina AVO, rozmiar blatu: 80x160 cm. Sprawdź ofertę!
Biurko Wuteh Smile SL-3 80x140
1499 zł
Kolory: Blat: 13 do wyboru, stelaż: czarny, elementy chromowane
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Płyta dwustronnie melaminowana, aż 13 kolorów do wyboru! Rodzina SMILE, rozmiar blatu: 80x140 cm. Noga stalowa, kolor czarny! SPRAWDŹ ofertę!
Biurko Wuteh Smile SL-4 80x160
1530 zł
Kolory: Blat: 14 do wyboru, stelaż: czarny
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
SPRAWDŹ ofertę! Płyta dwustronnie melaminowa, aż 14 kolorów do wyboru! Noga stalowa w kolorze czarnym! Rodzina SMILE, rozmiar blatu: 80x160 cm.
Krzesło Team
549 zł
Kolory: 3 dostępne
Tkanina: Tkanina Team
Wysyłka: 24-48h
Synchroniczny mechanizm, regulowane podłokietniki, szybka wysyłka. Ekonomiczne krzesło biurowe, które wykonano z zachowaniem tak ważnych dla nas zasad ergonomii
Biurko Wuteh Smile SL-2 80x120
1470 zł
Kolory: Blat: 13 do wyboru, stelaż: czarny
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Płyta dwustronnie melaminowa, aż 13kolorów do wyboru! Noga stalowa, kolor CZARNY! Rodzina SMILE, rozmiar blatu: 80x120 cm. SPRAWDŹ ofertę!
Fotel Moon
1185 - 1519 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni
Ergonomiczne i bardzo komfortowe fotele. Wyposażone w mechanizm z szeregiem ważnych regulacji. Najwyższa jakość wykonania. Model otrzymał DIAMENT Meblarstwa. Sprawdź!
© Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
CentrumKrzesel.pl logo
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top