KUPUJ NA RATY 0% Z PayU
BEZPIECZNE ZAKUPY W KILKA MINUT
Jak wyczyścić fotel biurowy?

Jak wyczyścić fotel biurowy?

#poradnik #tkaniny

Wygodny i estetyczny fotel biurowy w dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie i jakość wykonywanej pracy. Warto pamiętać o kilku praktycznych zasadach wpływających na wygląd i prawidłowe funkcjonowanie naszego fotela. Bardzo często biurowe stanowisko pracy służy nam także jako miejsce spożywania posiłków i picia napojów, przez co fotel narażony jest na różnego rodzaju zabrudzenia. Zatem w jaki sposób powinniśmy o niego dbać? Co należy zrobić w razie przypadkowego zabrudzenia?

krzeslo-level konferencyjny

Krzesła Level Cross BS, Level V WS, Level Cross WS marki Grospol

Czyszczenie foteli biurowych – krok po kroku

Aby tkanina na krześle lub fotelu biurowym długo prezentowała się jak nowa, należy zadbać by wszelki brud, kurz czy też inne zanieczyszczenia nie pozostawały zbyt długo na jej powierzchni. Zalecane jest regularne odkurzanie elementów tapicerowanych oraz delikatne czyszczenie, unikając jednak nadmiernego tarcia, aby nie uszkodzić włókien tkaniny.

W razie przypadkowego zabrudzenia lub zalania pamiętajmy, że najważniejszy jest czas reakcji. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane jest siedzisko, bowiem każdą tapicerkę czyści się w nieco inny sposób, a nieprawidłowe usuwanie zabrudzenia może na trwałe zmienić wygląd naszego fotela.

 1. Płyny, jak kawa, herbata czy sok, należy odsączyć za pomocą ściereczki czy papierowego ręcznika bez wywierania nacisku.
 2. Pozostałą plamę należy przecierać za pomocą namydlonej bawełnianej ściereczki, starając się nie powiększać zabrudzenia. Następnie mydło należy wypłukać wodą, a mokrą plamę odsączyć suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym.
 3. Suche zabrudzenia, jak np. piach czy okruchy, należy odkurzyć przed wniknięciem brudu do wnętrza tkaniny. Jeśli tkanina dalej nosi ślady zabrudzenia, należy czyścić ją okrężnymi ruchami za pomocą namydlonej bawełnianej ściereczki.
 4. W przypadku innych plam należy namoczyć bawełnianą ściereczkę i namydlić ją szarym lub hipoalergicznym mydłem, a następnie wycierać zabrudzenie z lekkim naciskiem. Ruchy powinny być delikatne i okrężne.
 5. Po zakończeniu czyszczenia należy wytrzeć obszar dookoła plamy wilgotną ściereczką. Suszenie należy wykonywać ruchami okrężnymi za pomocą suszarki do włosów, ustawionej na najniższą temperaturę (nie dotyczy tapicerki skórzanej i typu ekoskóra).
 6. Fotele siatkowe oprócz odkurzania mogą być czyszczone za pomocą klasycznej rolki do odzieży.
 7. Nie zalecane jest stosowanie mocnych detergentów, jak np. płyn do naczyń, mydło w płynie, rozpuszczalnik czy wybielacz.

  UWAGA!

  Działanie wszystkich środków czyszczących należy sprawdzić w niewidocznym miejscu. W przypadku skomplikowanych plam, które wniknęły w strukturę tkaniny, polecamy kontakt z ekspertem.

Czyszczenie foteli skórzanych

Podstawą w utrzymaniu pięknych skórzanych foteli jest prosta czynność w postaci odkurzania. W przypadku delikatnych zabrudzeń, czyszczenia dokonujemy lekko wilgotną ściereczką. Jeżeli zabrudzenie jest większe, polecane jest użycie szarego lub hipoalergicznego mydła. Ważne, aby po procesie czyszczenia, dokładnie wytrzeć tapicerkę do sucha. W przypadku skórzanych foteli zalecana jest ich konserwacja za pomocą profesjonalnych środków do czyszczenia i pielęgnacji, jednak pamiętajmy o ich wcześniejszym przetestowaniu w niewidocznym miejscu.

Fotel-ergohuman-skórzany-LE01Fotel Ergohuman LE01 marki Grospol

Tkaniny funkcyjne – łatwoczyszczące, hydrofobowe i przyjazne zwierzętom

Tkaniny łatwoczyszczące - w ofercie tkanin obiciowych Grospol znajdą Państwo także tkaniny łatwoczyszczące polskich producentów Fargotex i Toptextil, dzięki którym wszelkie plamy szybko i sprawnie poddają się procesowi czyszczenia – Strong, Magic Velvet, Osaka.

Tkaniny hydrofobowe – tkaniny z technologią utrudniające wchłanianie przypadkowo rozlanych płynów z powierzchni materiału – Magic Velvet.

Tkaniny przyjazne zwierzętom – tkaniny łatwoczyszczące charakteryzujące się dodatkowo strukturą ułatwiającą usuwanie sierści z powierzchni mebla – Magic Velvet, Strong.

Czyszczenie stelaża i kółek w fotelu biurowym

Elementy plastikowe foteli i krzeseł biurowych, jak stelaż, podłokietniki czy zagłówek, wymagają systematycznego czyszczenia. Do tej czynności najlepiej używać wilgotnej bawełnianej ściereczki o miękkim włóknie, która nie rysuje powierzchni zarówno tych plastikowych, metalowych i chromowanych. Mocniejsze zabrudzenia można przecierać delikatnymi środkami czyszczącymi, uprzednio sprawdzając ich działanie w niewidocznym miejscu.
Ważnym elementem konserwacji foteli jest także regularne czyszczenie kółek w podstawie jezdnej. Większość foteli umożliwia zdjęcie kółek, dzięki czemu można dokładnie pozbyć się wszelkich zabrudzeń (kurzu, włosów, okruchów) za pomocą wilgotnej ściereczki, odkurzacza i nożyczek.

Pamiętajmy, że krzesła i fotele są najbardziej eksploatowanymi meblami biurowymi, dlatego z biegiem czasu ich zużycie jest naturalne. Dzięki cotygodniowej konserwacji przedłużamy żywotność fotela i utrzymujemy jego wygląd na najwyższym poziomie.

Fotel-grospol-smart-BFotel Smart B marki Grospol

Fotel Ergohuman Plus Elite LE01
2995 zł
Kolory: Czarny
Tkanina: Naturalna skóra licowa
Wysyłka: 24-48h
Świetna ergonomia, szereg innowacji, naturalna SKÓRA licowa, Atest i 5 lat gwarancji, zobacz OPIS i Zdjęcia
Krzesło Level Cross WS
768 - 1039 zł
Kolory: 106 do wyboru
Tkanina: 10 do wyboru
Wysyłka: 24-48h
Obrotowe krzesło konferencyjne, świetnie profilowane, biały stelaż. Możliwość zamówienia opcji z podłokietnikami. Sprawdź!
Fotel Smart B
1699 - 2179 zł
Kolory: 80 tkanin, 2 podstawy jezdnej
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 24-48h

Fotel biurowy z wysokim oparciem dla Użytkowników o wzroście powyżej 200 cm. Wyposażony w technologię Smart Move oraz wiele innych rozwiązań ergonomicznych. Charakteryzuje się stonowanym designem. Koniecznie sprawdź!


Krzesło Level V BT
699 - 982 zł
Kolory: ponad 108 kolorów
Tkanina: 10 do wyboru
Wysyłka: 24-48h

Krzesła na płozie! Tapicerowane krzesło konferencyjne na płozie. Dostępne w wersji z podłokietnikiem lub bez podłokietnika. Zapewnia komfort użytkowania i wyjątkowy design. Sprawdź!


Fotel Smart AL1
1999 - 2399 zł
Kolory: Ponad 100 kolorów do wyboru
Tkanina: 10 do wyboru
Wysyłka: 24-48h

Fotel obrotowy z oparciem w technologii Smart Move. Dedykowany dla wysokich osób, nawet o wzroście powyżej 200 cm. Dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Wyposażony w polerowaną podstawę oraz stałe podłokietniki. Zobacz!


© Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2023. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top