MEBLE DLA MAŁYCH MARZYCIELI
Do końca:
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI 10% - SPRAWDŹ
phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 16:00
Kosztowny dodatek do salonu, czyli historia najdroższego fotela

Kosztowny dodatek do salonu, czyli historia najdroższego fotela

#historiadesignu

Zastanawiało Was kiedyś, jak wygląda najdroższy fotel świata? Nas tak, dlatego chcemy się z Wami podzielić wiedzą uzyskaną na ten temat. Tak szlachetny tytuł zdobył Fauteuil aux Dragons zaprojektowany przez Eileen Gray w 1919 roku – inna nazwa fotela Serpent.


źródło: Wikipedia

Przez niektórych określany jako makabryczny w swej formie. Dlaczego? Ze względu na fantazyjnie rzeźbioną drewnianą ramę, która przypomina ciosy słoni. Przy jego produkcji zastosowano ciemnobrązową skórę, marmur i porcelanę. Należał m.in. do Suzanne Talbot (pierwszy mecenas artystki), a później został odkupiony przez kreatora mody, Yyes Saint-Laurenta. Podczas ostatniej licytacji w Paryżu Fauteuil aux Dragons został sprzedany za 19.4 mln funtów! To najwyższa uzyskana jak do tej pory kwota za przedmiot sztuki użytkowej XX wieku. Wygoda fotela nie została oceniona w katalogu domu aukcyjnego Christise.

Swoją drogą ciekawe czy jest wygodny?

Ten kosztowny mebel powstał w pracowni Irlandki Eileen Gray. Żyjąca w XIX i XX wieku projektantka stała się prekursorką stylu modernistycznego. Do dziś uważana jest za jedną z najważniejszych artystek XX wieku. Dzięki swojemu stylowi życia oraz tworzonym projektom wyznaczała trendy w nowoczesnym wzornictwie. Jej projekty sprzedawane są na największych aukcjach za niebotyczne sumy. Artystka tworzyła uniwersalny design. Meble firmowane jej nazwiskiem mimo upływu czasu nic nie straciły na swej atrakcyjności. Wciąż spełniają swe funkcje i cieszą oko kolekcjonerów.

Legendarne projekty dostępne są w showroomie Mood Design.

źródło: Pinterest

źródło: Pinterestźródło: Pinterest


Współcześnie prym wiodą fotele gamingowe, a najdroższym z nich jest model stworzony przez firmę Acer, Predator Thronos.

To najdroższy i najbardziej zaawansowany fotel dla gracza na świecie, zobaczcie sami: www.acer.com/ac/pl/PL/content/predator-thronos.

źródło: www.acer.com/ac/pl/PL/content/predator-thronos - najdroższy fotel gamingowy


W naszej ofercie znajdziecie kilka równie ciekawych modeli idealnych do długiej pracy przy komputerze jak i długich rozgrywek. Oto one:

© Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
CentrumKrzesel.pl logo
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top