Promo, promo, promocja!
Ministyle w superrrrrrrrrrrrrrrrcenie!

Fotel RM58 Composite

4354 zł
Wysyłka 15-20 dni
14 dni na zwrot
za darmo
Zawsze bezpłatna
dostawa i zwrot
15+ lat na rynku
150 000+ zamówień

Funkcje i Cechy

Ikona polskiego designu teraz może zagościć w Twoim domu!
Kultowy model Fotela RM58 projektu polskiego artysty, wizjonera, malarza, projektanta i wykładowcy na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Mowa oczywiście o Panu prof. Romanie Modzelewskim - od inicjału nazwa RM, który w 1958 wykonał ręcznie prototyp wówczas niespotykaną jak ta tamte czasy metodą.

Fotel RM58 był jednym z pierwszych mebli powstałych z laminatu poliestrowo - szklanego, ale jego innowacyjność nie polegała tylko na użytym materiale.
W pełni zamknięta, organiczna forma siedzenia, nie miała odpowiednika w swoim czasie, ani w Polsce ani nigdzie indziej na świecie.


Ten nowatorski projekt wzbudził zachwyt u samego Le Corbusiera. To jedyny polski produkt, który znajduje się w zbiorach prestiżowego londyńskiego Victoria & Albert Museum, w cenionej na całym świecie kolekcji designu.


W 2012 roku powstała firma Vzór, z misją odkrywania i wskrzeszania dorobku polskiego wzornictwa poprzez udostępnienie szerokiej liczbie odbiorców oraz produkcję seryjną najbardziej kultowych modeli.
Pierwszym produktem marki stały się właśnie fotele RM58.
Popierając ideę reaktywacji klasycznego wzornictwa przesyłowego oraz wspierając młodych przedsiębiorców, firma Profim została inwestorem branżowym marki Vzór.
Nie chodzi o bierne odtwarzanie dawnych modeli, ale o swojego rodzaju przeprojektowanie oryginałów, dostosowanie ich do nowych materiałów, z zachowaniem praw patentowych i autorskich przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych.


Zastosowanie nowych materiałów i technologii przemysłowych w produkcji fotela RM58 marki Vzór pozwoliło przezwyciężyć ograniczenia produkcji rzemieślniczej i zaoferować produkt o niezmiennie wysokiej jakości , który można wytworzyć szybko i w dużych partiach.
Pozwoliło to również na matową wersję fotela, zapewniając nowy wygląd.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Państwu wersję COMPOSITE fotela RM58, która jest wiernym odwzorowaniem wizualnym oryginału z 1958r.
Wersja ta produkowana jet ręcznie w stoczni z wykorzystaniem technologii stosowanych przy produkcji jachtów i łodzi.
Fotel powstaje przy użyciu nowoczesnych kompozytów będących nowoczesnymi odpowiednikami wykorzystywanych przez profesora Romana Modzelewskiego laminatów polisetrowo - szklanych.
Kubełek dostępny jest w palecie 5 historycznych barw: czarny (RAL9005), biały (RAL9003), czerwony (RAL3020), żółty (RAL1018), zielony (RAL6018). 
Pełna paletę znajdą Państwo w zakładce MATERIAŁY.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej ekspozycji przy ul. ostródzkiej 53 w Warszawie, na której osobiście można przetestować model w kolorze czerwonym.

Niezwykle wygodny kubełek osadzony jest na czterech, metalowych nóżkach, pokrytych proszkowo czarną farbą. 
Nóżki zabezpieczone zostały antypoślizgowymi stopkami.


Fotel dostarczamy BEZPŁATNIE pod wskazany adres.
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.Wymiary:
Tkaniny (1 rodzaj)

Kompozyt dla RM58

Siedzisko wykonane z wielowarstwowego kompozytu zbrojonego włóknami szklanymi pokrytego warstwą barwionego żelkotu (synt... czytaj więcej

RAL 9005 Czarny
RAL 9003 Biały
RAL 3020 Czerwony
RAL 1018 Żółty
RAL 6018 Zielony

Cennik

Dostępne materiały
Wersja Kompozyt dla RM58
RM58 Composite 4354 zł
Masz pytanie? Zadzwoń 801 000 863
Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 19:00
Fotel Batilda
Fotel Chisa
Fotel Sorriso 10F
© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2018. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
  Zamknij