Pobierz naszego e-booka o ergonomii.
Pracuj ergonomicznie. Zyskaj rabat!

Fotel RM58 Composite

4354 zł
Wysyłka 15-20 dni
14 dni na zwrot
za darmo
Zawsze bezpłatna
dostawa i zwrot
15+ lat na rynku
150 000+ zamówień

Funkcje i Cechy

Ikona polskiego designu teraz może zagościć w Twoim domu!
Kultowy model fotela RM58 projektu wybitnego artysty, polskiego wizjonera, malarza, projektanta i wykładowcy na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 
Roman Modzelewski stąd też nazwa RM w 1958 roku wykonał ręcznie prototyp wówczas niespotykaną jak na tamte czasy metodą.
Był jednym z pierwszych polskich przykładów mebli z laminatu poliestrowo-szklanego, ale jego innowacyjność polegała nie tylko na materiałach użytych do jego produkcji.
W pełni zamknięta organiczna forma siedzenia nie miała odpowiednika w swoim czasie, ani w Polsce, ani gdzie indziej.
Ten nowatorki projekt wzbudził zachwyt u samego Le Corbusiera. Jest to także jedyny polski produkt, który znajduje się w zbiorach prestiżowego londyńskiego Victoria & Albert Museum, w cenionej na całym świecie kolekcji designu.
Prekursor nowoczesnej sztuki użytkowej na swoim projekcie, czyli prof. Roman Modzelewski na fotelu RM58W 2012 roku, powstała firma Vzór z misją odkrywania i  wskrzeszania dorobku polskiego wzornictwa poprzez udostępnianie szerokim masom odbiorców oraz produkcję seryjną najbardziej kultowych modeli.
Pierwszym produktem marki stały się właśnie Fotel RM58 pochodzące z lat pięćdziesiątych projekty autorstwa prof. Romana Modzelewskiego.

Popierając ideę reaktywacji klasycznego wzornictwa przemysłowego oraz wspierając młodych przedsiębiorców Firma Profim została inwestorem branżowym marki Vzór. Uczestnicząc we wdrożeniu foteli RM58 (oraz innych modeli prof. Modzelewskiego) wnosi swój potencjał projektowy, technologiczny i produkcyjny.
Nie chodzi jednak o bierne odtworzenie dawnych modeli, ale o swego rodzaju przeprojektowanie oryginałów, dostosowanie ich do nowych materiałów, z zachowaniem praw patentowych i autorskich przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii produkcji.
Zastosowanie nowych materiałów i technologii przemysłowych w produkcji fotela RM58 firmy VZOR pozwoliło przezwyciężyć ograniczenia produkcji rzemieślniczej i zaoferować produkt o niezmiennie wysokiej jakości, który można wytwarzać szybko i w dużych partiach. Pozwoliło to również na matową wersję fotela, zapewniając nowy wygląd estetyczny w różnych nowych, nowoczesnych kolorach specjalnie wybranych w porozumieniu z właścicielem patentu, wdową Romana Modzelewskiego, Werą Modzelewską.


Z przyjemnością przedstawiamy Państwu wersję fotela RM58 COMPOSITE będącą wiernym odwzorowaniem wizualnym historycznego projektu z 1958r.
Wersja ta produkowana jest ręcznie w stoczni z wykorzystaniem technologii stosowanych przy produkcji jachtów i łodzi.
Fotel powstaje przy użyciu nowoczesnych kompozytów będących współczesnymi odpowiednikami wykorzystywanych przez prof. Romana Modzelewskiego laminatów polisetrowo - szklanych.
Kubełek dostępny w historycznej palecie kolorów: czarny (RAL 9005), czerwony (RAL 3020), biały (RAL 9003), żółty (RAL 1018), zielony (RAL 6018).
Pełną paletę barw znajdą Państwo w zakładce MATERIAŁY.
Zachęcamy do odwiedzenia Naszej ekspozycji w Warszawie przy ul. Ostródzkiej 53 (więcej informacji w zakładce - KONTAKT) na której osobiście można wypróbować model RM58.


Niezwykle wygodny kubełek osadzony jest na czterech, metalowych nóżkach, pokrytych proszkową czarną , w wykończeniu matową farbą. Nóżki zabezpieczone zostały antypoślizgowymi stopkami.
Wymiary:Tkaniny (1 rodzaj)

Kompozyt dla RM58

Siedzisko wykonane z wielowarstwowego kompozytu zbrojonego włóknami szklanymi pokrytego warstwą barwionego żelkotu (synt... czytaj więcej

RAL 9005 Czarny
RAL 9003 Biały
RAL 3020 Czerwony
RAL 1018 Żółty
RAL 6018 Zielony

Cennik

Dostępne materiały
Wersja Kompozyt dla RM58
RM58 Composite 4354 zł
Masz pytanie? Zadzwoń 801 000 863
Infolinia czynna dzisiaj od: Zamknięte
Fotel Batilda
Fotel Chisa
© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2018. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
  Zamknij