MIKOŁAJKOWY PREZENT DLA WNĘTRZA
Do końca:
UŻYJ KODU MIKOŁAJ I OSZCZĘDŹ AŻ 10%
Dezynfekcja przesyłek – jak prawidłowo odebrać paczkę w czasie pandemii

Dezynfekcja przesyłek – jak prawidłowo odebrać paczkę w czasie pandemii

Powszechnie wiadomym jest, że wirus COVID-19 przenosi się drogą kropelkową. Nosiciel zarazków najczęściej zaraża innych podczas kichania oraz kasłania. Wirus może także rozprzestrzeniać się, gdy człowiek po dotknięciu zainfekowanego przedmiotu dotknie swoich ust, nosa lub oczu.


Czy koronawirus może przenosić się na paczkach?

To pytanie często pojawia się na forach i grupach internetowych. Otóż tak, Covid-19 może przeżyć na powierzchniach takich jak plastik, metal czy szkło od 2 godzin nawet do 9 dni. Tak wynika z analizy 22 badań przeprowadzonych nad ludzkimi koronawirusami, do których zaliczamy m.in. SARS i MERS. Badania te opublikowano w czasopiśmie "The Journal of Hospital Infection".

Naukowy dowiedli, że koronawirus ma mniejsze szanse na przeżycie poza organizmem żywiciela, gdy temperatura otoczenia wynosi od 30 do 40ºC. Kolejnym wnioskiem z analiz był ten dotyczący stosowania płynów dezynfekujących. Okazuje się bowiem, że zdolność przeżycia koronawirusów maleje niemalże do zera po zetknięciu się ze środkami dezynfekującymi, które zwierają 62-71 procent etanolu, 0,5 proc. nadtlenku wodoru lub 0,1 proc. podchlorynu sodu.


Jak bezpiecznie odebrać i rozpakować przesyłkę?

W związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego przypominamy o kilku istotnych czynnościach podczas odbioru paczek.

 • Dokonując zakupu w naszym sklepie internetowym www.centrumkrzesel.pl sugerowaną formą płatności jest przelew przed dostawą towaru. Dzięki tej metodzie odbiór przesyłki może odbyć się bez kontaktu z kierowcą czy kurierem.
 • Przed odpakowaniem zakupionego towaru zalecamy umycie rąk za pomocą środka dezynfekującego i włożenie rękawiczek jednorazowego użytku.
 • Odbierając przesyłkę, zachowaj bezpieczną odległości 1,5-2 metrów.
 • Jeśli masz taką możliwość, to otwórz pakunek na zewnątrz, np. w ogrodzie, na tarasie lub na balkonie. Ważne jest, aby paczki od razu nie wnosić do mieszkania.
 • Karton, w który zapakowano towar, należy szybko zutylizować.
 • Powierzchnię zamówionego produktu również zdezynfekuj.
 • Na koniec znów dokładnie myjemy ręce wodą z mydłem lub płynem dezynfekującym.
 • Nie lekceważ zaleceń WHO oraz CDC. Służba zdrowia każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19.

  Ty też o to zadbaj.


  Szanowni Państwo,
  w związku z pandemią koronawirusa nasza ekspozycja przy ulicy Ostródzkiej 53 w Warszawie będzie nieczynna od 16 marca co najmniej do 14 kwietnia.
  Jesteśmy do Państwa dyspozycji poprzez Infolinię: 801 000 863, gdzie nasi eksperci odpowiedzą na Państwa pytania.

  Wszystkie złożone zamówienia i zapytania są procedowane bez zakłóceń. 
  Dziękujemy za Państwa zrozumienie.


  Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl


  Biuro Obsługi Klienta

  © Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2023. CentrumKrzesel.pl
  Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
  Go Top