Jak urządzić funkcjonalne biuro w domowym zaciszu? 5 prostych kroków

Jak urządzić funkcjonalne biuro w domowym zaciszu? 5 prostych kroków

W obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 większość z Was stanęła przed koniecznością pracy w domu.Pewnie już przekonaliście się, że niesie to za sobą nowe problemy życia codziennego i nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać.

Okazuje się nagle, że w domowej przestrzeni brakuje spokojnego miejsca do pracy zdalnej. Z kolei praca z mięciutkiego łóżka czy wygodnej kanapy może prowadzić do bólu kręgosłupa, a 24-godzinne chodzenie w dresie/piżamie obniża nasz nastrój i motywację do działania.

W nowej sytuacji postawieni są również pozostali domownicy, którzy muszą zaakceptować nowy tryb dnia i uszanować miejsce pracy bliskiej osoby.

W obliczu takiego wyzwania postaramy się pokazać Wam w jaki sposób szybko zagospodarować miejsce na home office i przestawić się na nowe warunki.


1. Biuro

Z Twojej kanapy wciąż zsuwają się sterty dokumentów? Papiery w kuchni czy na stole w jadalni utrudniają Ci normalne spożywanie posiłków? Brak czystego, prostego blatu do pracy pewnie zaskoczyła większość z Was. Chwilowe zagospodarowanie toaletki, konsoli czy szerokiego parapetu to świetne rozwiązanie. Odstaw mebel – o ile to możliwe, w ustronne miejsce. Spraw, aby ten kawałek był tylko dla Ciebie. Powinien być na tyle duży, aby zmieścił się na nim komputer i inne niezbędne przedmioty.

Jeśli nie znalazłeś w domu mebla, który na czas kwarantanny stałby się Twoim biurkiem, polecamy Ci kilka naszych modeli:

 • Neptun,
 • Seaford,
 • Typhoon
 • Narvik,

 • 2. Oświetlenie

  To bardzo istotny element pracy! Zadbaj o swój wzrok. Ustaw biurko lub tymczasowe „biurko” tak, aby miało dostęp do światła dziennego. W takiej sytuacji sprawdzi się miejsce pod oknem.

  Niezbędne będzie też sztuczne światło w postaci lampki, którą zapalisz, gdy światło dzienne nie wystarczy do oświetlania klawiatury czy dokumentów potrzebnych Ci do pracy.


  3. Krzesło

  Masz już biurko i oświetlenie, warto zatem wyposażyć się w odpowiednie siedzisko. Drewniany stołek, krzesło z kuchni czy jadalni są dobre, ale…. powiedzmy sobie szczerze, na chwilę. Do dłuższej pracy potrzebujesz krzesła biurowego, posiadającego chociaż minimalne funkcjonalności, jak m.in. regulacja wysokości góra-dół. Sam widzisz, że krzesło jadalniane raczej się nie sprawdzi. Musisz zadbać o właściwą pozycję ciała podczas wielogodzinnej pracy. Chowamy się przed koronawirusem, ale nie możemy dopuścić do innych schorzeń!

  O ergonomicznej pracy przeczytasz także na naszym blogu, gdzie temu zagadnieniu poświęciliśmy klika artykułów: Ergonomia pracy biurowej

  Przyda się też regulacja odchylenia oparcia góra-dół oraz do tyłu, aby móc wygodnie oprzeć plecy.

  Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo krzeseł i foteli do pracy. My polecamy Ci następujące modele:

 • Team Plus,
 • Plus R,
 • Starter,
 • Nodi,
 • Coco,
 • Level,
 • W zakładce Krzesła biurowe czekają na Ciebie inne równie ciekawe produkty.

  4. Atmosfera

  W pobliżu miejsca pracy warto postawić zdjęcia bliskich, obrazki, rysunki dzieci oraz rośliny doniczkowe. Te ostatnie nie tylko ładnie wyglądają, ale również oczyszczają powietrze, poprawiając także nastrój. Ładnie i przede wszystkim funkcjonalnie urządzone miejsce pracy ułatwi Ci skupienie się na wykonywanych zadaniach. Zadbaj o to, by wszystkie niezbędne sprzęty i przedmioty były w zasięgu Twojej ręki. To pozwoli Ci na zachowanie koncentracji, bo nie będziesz stale opuszczał miejsca pracy.

  Jeśli masz nawyk słuchania muzyki w czasie intensywnej pracy mózgu, włącz taką, jaka najlepiej działa na Twoją koncentrację. Możesz też zapalić świeczki lub kadzidła, choć tak intensywne zapachy czasem rozpraszają zamiast pobudzać do działania.

  5. Home office outfit

  Ciągłe chodzenie w piżamie lub rozciągniętym dresie nikomu nie służy. Zadbaj więc o codzienny strój do pracy. W ten sposób wydzielisz czas „pracy” od czasu na odpoczynek.

  Społeczna kwarantanna to moment próby dla wielu osób. Postaraj się zachować spokój i równowagę względem pracy i domu. Zachowuj stałe, rutynowe czynności jakie robiłeś do tej pory wychodząc do pracy. Postaw na schludny, ale i wygodny strój - nikt nie każe Ci siedzieć w szpilkach czy pod krawatem, ale zadbaj o to, by Twój ubiór nie był typowo domowy.

  Porozmawiaj z domownikami, aby uszanowali Twój czas pracy. Ty zaś szanuj ich czas. „Wracaj” do domu o stałej porze, nie odkładaj pracy na wieczór, powtarzając sobie utarty slogan „jeszcze mam tyle czasu”. Zrób, co masz zrobić i zamknij komputer o tej samej porze co dotychczas.

  Każdy potrzebuje czasu na przystosowanie się do zaistniałej sytuacji.

  Oczywiście praca zdalna ma swoje plusy i minusy, o czym pisaliśmy już na naszym blogu (Zalety i wady pracy w domu). Aby poczuć się dobrze w domowym biurze, wykonaj tych pięć kroków. A my życzymy Ci owocnej pracy.


  Szanowni Państwo,

  w związku z pandemią koronawirusa nasza ekspozycja przy ulicy Ostródzkiej 53 w Warszawie będzie nieczynna od 16 marca co najmniej do 14 kwietnia.
  Jesteśmy do Państwa dyspozycji poprzez Infolinię: 801 000 863, gdzie nasi eksperci odpowiedzą na Państwa pytania.

  Wszystkie złożone zamówienia i zapytania są procedowane bez zakłóceń.

  Dziękujemy za Państwa zrozumienie.  Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl

  Biuro Obsługi Klienta  Biurko Narvik B-2
  249 zł
  Kolory: Dąb sonoma / czarny
  Tkanina: Płyta meblowa laminowana / stal
  Wysyłka: 24-48h

  Biurko z półkami nad blatem. Model Narvik B-2 marki Halmar. Wielofunkcyjne biurko z rodziny Narvik. Wykończenie w kolorze dąb sonoma.


  Fotel Coco BS HD
  680 - 910 zł
  Kolory: 106 do wyboru
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 4-5 tygodni
  Regulowany zagłówek, wiele ważnych regulacji, świetna relacja cena - jakość - to trafny opis fotela Coco. Sprawdź!
  Fotel Coco WS HD
  735 - 955 zł
  Kolory: 106 w szybkiej produkcji
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24h
  Biały stelaż, wiele ważnych regulacji, świetny design. Dobra relacja ceny do jakości, szybka produkcja. Sprawdź!
  Fotel Plus R
  399 zł
  Kolory: Czarny
  Tkanina: Siatka, ekoskóra
  Wysyłka: 24h
  Fotel biurowy z wysokim oparciem z podporą lędźwiową. Wyposażony w regulowane podłokietniki i komfortowe siedzisko. Dostępny w eleganckim czarnym kolorze. Sprawdź!
  Krzesło Nodi WS
  735 - 820 zł
  Kolory: 114 w szybkiej produkcji
  Tkanina: 11 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h

  Biały stelaż (W), Siatkowe oparcie (S), świetne także dla młodzieży, ważne regulacje, wysoka jakość wykonania.


  Krzesło Nodi BS HD
  725 - 799 zł
  Kolory: 114 w szybkiej realizacji
  Tkanina: 11 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h

  Świetna relacja ceny do jakości wykonania i ergonomii. Szereg ważnych regulacji, polecane do pokoju młodzieżowego. REGULOWANY ZAGŁÓWEK! Bezpłatna dostawa!


  Krzesło Team Plus HD B Black
  805 - 1089 zł
  Kolory: 92 do wyboru
  Tkanina: 9 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h

  Regulowany zagłówek, obustronnie tapicerowane i profilowane oparcie oraz regulowane podłokietniki. Świetny stosunek ceny do jakości. Wysoka ergonomia. Produkt polski. Szybka Wysyłka. Zobacz!


  Fotel Level BS HD
  999 - 1269 zł
  Kolory: 103 do wyboru
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24h
  Nowoczesna stylistyka, świetna ergonomia - to właśnie fotel Level! Posiada regulowany zagłówek i siatkowe oparcie. Sprawdź! 
  Fotel Level WS HD
  1099 - 1299 zł
  Kolory: w 98 produkowane od ręki
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24h
  Nowoczesny, ergonomiczny fotel, wyposażony w regulowany zagłówek oraz siatkowe oparcie. Sprawdź!
  Fotel Level BS
  895 - 1115 zł
  Kolory: 103 do wyboru
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24h
  Nowoczesny, ergonomiczny fotel, wyposażony w siatkowe oparcie. Dostępny w szerokiej gamie obić siedziska w różnych kolorach. Sprawdź!
  Fotel Level WS
  980 - 1160 zł
  Kolory: w 98 produkowany od ręki
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24h
  Nowoczesny, ergonomiczny fotel, wyposażony w siatkowe oparcie. Dostępny w szerokiej gamie obić siedziska w różnych kolorach. Sprawdź!

  Fotel Level BT HD
  1057 - 1334 zł
  Kolory: 103 do wyboru
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24h
  Ergonomiczny fotel wyposażony między innymi w regulację odcinka lędźwiowego oparcia oraz zagłówka. Sprawdź!
  Fotel Level BT
  902 - 1179 zł
  Kolory: 103 do wyboru
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24h
  Ergonomiczny fotel wyposażony między innymi w regulację odcinka lędźwiowego oparcia. Sprawdź!
  Krzesło Starter 3D chrome
  695 - 848 zł
  Kolory: 79 do wyboru
  Tkanina: 8 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h
  Nowoczesny fotel z zaawansowanym mechanizmem regulacji oraz podłokietnikiem 3D. Dostępny w wielu tkaninach do wyboru. Zobacz!
  Krzesło Team PLUS black
  629 - 915 zł
  Kolory: ponad 80 do wyboru
  Tkanina: 8 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h
  Fotele ze świetnym stosunkiem ceny do jakości. Wysoka ergonomia z wyraźnymi profilami. Produkt polski dostępny w szybkiej wysyłce. Zobacz! 
  Krzesło Team PLUS chrome
  699 - 899 zł
  Kolory: 84 produkujemy od ręki
  Tkanina: 8 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h
  Świetny stosunek ceny do jakości, wysoka ergonomia, wyraźne profile, produkt polski, szybka wysyłka. Sprawdź!
  Krzesło Team Plus white
  699 - 899 zł
  Kolory: 92 w szybkiej produkcji
  Tkanina: 9 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h
  Świetny stosunek ceny do jakości. Wysoka ergonomia. Fotel z białymi elementami. Produkt polski. Szybka wysyłka. Przekonaj się!
  Krzesło Coco BS
  620 - 855 zł
  Kolory: 106 w szybkiej produkcji
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 4-5 tygodni
  Krzesło o odpowiedniej proporcji jakości do ceny. Wiele regulacji, zaawansowany mechanizm. Szybka dostawa, produkt polski. Sprawdź zdjęcia i animacje. Sprawdź!
  Krzesło Coco WS
  680 - 899 zł
  Kolory: 106 do wyboru
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24h
  Najwyższa jakość użytych materiałów, przystępna cena. Szereg funkcji i regulacji. Polska produkcja, szybka, bezpłatna dostawa!
  Krzesło Team
  459 zł
  Kolory: 3 dostępne
  Tkanina: Tkanina Team
  Wysyłka: 24h
  Synchroniczny mechanizm, regulowane podłokietniki, szybka wysyłka. Ekonomiczne krzesło biurowe, które wykonano z zachowaniem tak ważnych dla nas zasad ergonomii
  Krzesło Nodi BS
  650 - 725 zł
  Kolory: 114 w szybkiej dostawie
  Tkanina: 11 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h

  Dobra relacja ceny, jakości, ergonomii, szereg ważnych regulacji, polecane także młodzieży, szybka dostawa, świetny produkt!


  Krzesło Starter 3D black
  580 - 733 zł
  Kolory: 84 w wysyłce 24h
  Tkanina: 8 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h
  Świetne profile, zaawansowany mechanizm, podłokietnik 3D, wiele regulacji, trwałe tkaniny, atest gwarancja, z. FILM
  © Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2021. CentrumKrzesel.pl
  Zadzwoń 801 000 863
  W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
    Zamknij
  Go Top