Rabat 15% na meble Paged
Do końca:
Taka promocja się opłaca!
Tkaniny hydrofobowe - w czym tkwi ich sekret?

Meble takie jak sofa czy fotele są użytkowane codziennie. Można pokusić się więc o stwierdzenie, że towarzyszą nam, gdy śpimy, jemy czy odpoczywamy po ciężkim dniu. Taka codzienna aktywność sprawia, że narażone są na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, od pyłów i zwierzęcej sierści, po zabrudzenia od rąk i butów, kończąc na plamach po rozlanym soku czy kawie. O tkaninach przyjaznych zwierzakom pisaliśmy jakiś czas temu (Tkaniny przyjazne czworonogom). Teraz chcemy poruszyć temat tkanin hydrofobowych. Nasuwa się pytanie, czyli jakich? Zaraz wszystko wyjaśnimy.


Hydrofobowy = odporny na działanie wody

Tkaniny obiciowe, które posiadają specjalną powłokę odpychającą cząsteczki wody, są wręcz niezastąpione w salonowym zaciszu. Od innych materiałów różnią się tym, że dzięki swoistym właściwościom zabrudzenia pochodzące z płynów pozostają na powierzchni tkaniny jako krople, które łatwo usunąć za pomocą ściereczki bądź ręcznika papierowego. Każdemu z nas pewnie niejednokrotnie zdarzyło się wylać sok, herbatę lub kawę na sofę. Jest to nieuniknione w codziennym funkcjonowaniu. Tkanina hydrofobowa sprawia, że taki rozlany płyn nie straszny jest meblom. Pokryta jest bowiem specjalną powłoką, która utrudnia wchłanianie cieczy. Końcowym etapem jest zebranie kropel przy użyciu suchego ręcznika. Dobrze jest zawczasu przewidzieć ewentualne konsekwencje stałego użytkowania kompletów wypoczynkowych. Wybierając sofy, fotele czy krzesła, warto zatem sprawdzić, czy ich tapicerka została wykonana z tkaniny nie wchłaniającej płynów. To taka rada na przyszłość.


Zalety tkanin hydrofobowych:


 • dzięki specjalnej apreturze nie wchłaniają cieczy,
 • rozlane płyny można z nich łatwo usunąć za pomocą suchego ręcznika papierowego,
 • sprawdzają się w salonie, kuchni czy jadalni, czyli wszędzie tam, gdzie mamy ciągły kontakt z wodą,
 • są doskonałym rozwiązaniem w domach, zwłaszcza w tych, gdzie mieszkają rodziny z małymi dziećmi – tu zwiększa się ryzyko zabrudzenia mebli,
 • pozwalają dłużej cieszyć się ulubionym fotelem, sofą czy krzesłami.


 • Tkaniny hydrofobowe od Fargotex Group


  Firma Fargotex Group posiada w swojej ofercie zestaw tkanin z właściwościami utrudniającymi wchłanianie płynów. Oznaczono je znakiem Water Repellent. Rozlane ciecze „wychwytuje” specjalna powłoka teflonowa, którą pokryte są tkaniny wodoodporne. Do takich materiałów można zaliczyć m.in.:

 • Ottawę,
 • Viennę,
 • Miltona,
 • Napoli,
 • Glam Velvet,
 • Roję.

 • Źródło: https://www.fargotex.pl/tkaniny-obiciowe/technologie/tkaniny-hydrofobowe-water-repellent


  Oczywiście lista tkanin hydrofobowych jest znacznie dłuższa i wszystkie posiadają szeroką gamę kolorystyczną. Przypominamy także, że nie każda tkanina z kolekcji Magic Home (tkanin łatwoczyszczących) posiada właściwości wodoodporne.


  Tkaniny hydrofobowe od Toptextil

  Z kolei firma Toptextil opracowała technologię Cleanaboo, a to oznacza w praktyce, że tkaniny wyprodukowane w niej nie wchłaniają płynów. Formujące się krople na powierzchni materiału nie wnikają w głąb mebla. Zatem jest to profesjonalna ochrona przed płynami.

  Wśród wodoodpornych tkanin znalazły się m.in.:

 • Magic Velvet,
 • Bristol,
 • Prestige,
 • Granada,
 • Casablanca.

 • Źródło: https://www.toptextil.pl/kolekcje/tkaniny-obiciowe/tkaniny-obiciowe-plamoodporne/


  Tu także jest znacznie więcej tkanin z technologią Cleanaboo, my prezentujemy wybrane.  Nieco uchyliliśmy rąbka tajemnicy tkanin hydrofobowych. Niewątpliwie są one przydane w domu ze względu na swoje specjalne właściwości.


  W CentrumKrzesel.pl produkty marki Snap możemy wykonać dla Ciebie w dowolnej tkaninie firm Fargotex Group i Toptextil, także w tych wodoodpornych. Poniżej prezentujemy Ci kilka przykładów krzeseł i foteli z tapicerkami hydrofobowymi.

  Pufa Square
  150 - 208 zł
  Kolory: 91 do wyboru
  Tkanina: 8 do wyboru
  Wysyłka: 8-15 dni
  Pufa w kształcie sześcianu tapicerowana jedną z wielu dostępnych tkanin. Zachwyca precyzją wykonania, komfortem użytkowania oraz funkcjonalnością - sprawdzi się jako wygodne siedzisko lub podnóżek. Przekonaj się!
  Pufa Round
  150 - 208 zł
  Kolory: 91 tkanin do wyboru
  Tkanina: 8 do wyboru
  Wysyłka: 8-15 dni
  Świetnie wykonana, wygodna pufa w rozsądnej cenie. Trwałe tkaniny i uniwersalny design. Zobacz opis, zdjęcia, animacje.
  Fotel Open
  344 - 524 zł
  Kolory: 87 tkanin, 15 drewna
  Tkanina: 9 do wyboru
  Wysyłka: 8-15 dni
  Tapicerowany fotel o ponadczasowej stylistyce i z wygodnym siedziskiem. Dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Polski produkt wart swojej ceny. Przekonaj się sam!
  Krzesło Sisi 3 z pinezkami i kołatką
  629 - 723 zł
  Kolory: 55 tkanin, 15 drewna, 3 kołatki
  Tkanina: 5 do wyboru
  Wysyłka: 8-15 dni
  Jadalniane krzesło w wersji z kołatką i pinezkami. Krzesło jest niezwykle eleganckie, idealnie więc wkomponuje się we wnętrza zaaranżowane w stylu glamour. Wygodne siedzisko skłania wręcz do błogiego odpoczynku. Mebel dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerki oraz bejcy, którą barwione są drewniane nogi. Obok takiego krzesła nie można przejść obojętnie.
  Krzesło Costa
  399 - 520 zł
  Kolory: 77 tkanin, 15 drewna
  Tkanina: 8 do wyboru
  Wysyłka: 8-15 dni

  Tapicerowane krzesło o zaoblonym oparciu i drewnianym stelażu. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i dwóch wersjach kształtu nóżek: round lub square. Produkt najwyższej jakości uznanego polskiego producenta. Idealne do stylowej jadalni. Piękno i funkcjonalność! 


  © Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2018. CentrumKrzesel.pl
  Zadzwoń 801 000 863
  W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
    Zamknij