MIKOŁAJKOWY PREZENT DLA WNĘTRZA
Do końca:
UŻYJ KODU MIKOŁAJ I OSZCZĘDŹ AŻ 10%
Krzesło na każdą kieszeń. Jak dobrać odpowiedni model do 600 złotych

Krzesło na każdą kieszeń. Jak dobrać odpowiedni model do 600 złotych

Praca biurowa wymaga wielogodzinnego siedzenia przed ekranem komputera. Aby nasz kręgosłup codziennie nie wołał o pomoc, warto zaopatrzyć się w ergonomiczne krzesło biurowe. Ale jak to zrobić, gdy mamy ograniczony budżet? Czy trzeba zrezygnować z szeregu udogodnień? Już podpowiadamy.


Tanie krzesło biurowe – kompromis czy gwarancja wygody

W CentrumKrzesel.pl często słyszymy od naszych Klientów pytania dotyczące relacji jakości krzesła do ceny. Aspekt ekonomiczny jest niezwykle ważny i wielokrotnie to właśnie koszt jaki ponosimy jest czynnikiem decydującym o wyborze danego modelu. Pułap cenowy zazwyczaj dochodzi do 600 zł, stąd wziął się pomysł na powstanie niniejszego artykułu.

Tanie krzesła biurowe wcale nie stanowią kompromisu między finansami a jakością. To produkty solidnie wykonane tak, by zapewniały wysoki komfort użytkowania. Wszak i producentom zależy na zadowoleniu Klientów, bo to Klienci polecają ich asortyment. W dobie cyfryzacji, gdzie większość z nas ma dostęp do Internetu i sprawnie buszuje w sieci, wydawanie opinii o produkcie stało się czymś naturalnym. Zatem dane krzesło, fotel czy stolik musi spełniać pokładane w nim oczekiwania. To nie są już czasy, gdy tanie krzesło obrotowe nie odznaczało się niczym specjalnym. Teraz wśród ekonomicznych modeli znajdziemy krzesła gwarantujące wygodę i ergonomię pracy, modele estetyczne z szeroką paletą funkcji. Każdy został wyposażony w dobry mechanizm i dodatkowo opatrzony atrakcyjną ceną.

Na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu ekonomicznego krzesła biurowego

Przede wszystkim na wstępie musimy określić, jakim budżetem dysponujemy. Wówczas łatwiej jest się rozeznać w szerokiej ofercie. Przyjmijmy, że naszym maksimum jest wspomniane 600 zł. Nie chcemy wydawać ani mniej, ani więcej, ale jednocześnie zależy nam na wygodzie, wyglądzie krzesła i jego funkcjonalności.


Dobre krzesło biurowe powinno posiadać:

 • wyprofilowane oparcie,
 • wygodne siedzisko,
 • dynamiczny mechanizm,
 • szereg regulacji dotyczących m.in. podłokietników, oparcia, siedziska.

 • O wszystkich tych elementach stworzyliśmy osobny cykl, który znajdziecie na naszym blogu. Teraz w skrócie przypomnimy najważniejsze zasady.

  W trakcie ośmiogodzinnej pracy siedzącej odcinek lędźwiowy kręgosłupa stale jest nadwyrężany. Aby nie czuć dyskomfortu, warto zwrócić uwagę, czy krzesło ma wyprofilowane oparcie. Jego wypukła część powinna znajdować się dokładnie na wysokości odcinka lędźwiowego.

  wyraźny profil lędźwiowy oparcia w modelu Coco BS marki Grospol

  Wygodne siedzisko to kolejny ważny aspekt podczas wyboru odpowiedniego modelu. Nie może być ani za miękkie, ani za twarde. Miękkie bowiem spowoduje, że użytkownik niemal w nie „wpadnie”, a za twarde może świadczyć o użyciu zbyt małej ilości pianki tapicerskiej podczas cyklu produkcyjnego krzesła.

  siedzisko w modelu Level Cross BS marki Grospol

  Dynamiczny mechanizm, czyli właściwie jaki? Pisząc o dynamicznym mechanizmie, mamy na myśli ten, który pozwala na zmianę pozycji oraz zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia. Krzesło Starter 3D zostało wyposażone np. w mechanizm Ibra, a to oznacza, że można m.in. zablokować wybrany kąt wychylenia oparcia względem siedziska lub zwolnić ruch oparcia podążający za ruchem pleców użytkownika. Z kolei mechanizm Synchro S1, który znajdziecie w krześle Team Plus, pozwala na płynny, skoordynowany ruch siedziska i oparcia, co gwarantuje ergonomiczne podparcie kręgosłupa na całej długości.

  regulacja podłokietników w modelu Team Plus black marki Grospol

  Ogólnie przyjęło się, że im więcej krzesło biurowe posiada możliwości regulacji, tym większy komfort dla użytkownika. To prawda. Zatem dobrej jakości krzesło biurowe powinno pozwalać na zmianę wysokości siedziska, oparcia czy podłokietników, a także „dopasować” się do wzrostu i wagi użytkownika.


  Polecane modele

  Korzystając ze swojego doświadczenia, polecamy Ci zwłaszcza krzesła obrotowe Team Plus, Starter 3D, Coco BS, Nodi BS oraz Levele Cross BS i BT. Wszystkie mieszczą się w grupie cenowej do 600 zł, a korzystna cena idzie w parze z wysoką jakością, która została poświadczona certyfikatem.

  To ergonomia, na którą Cię stać! Sprawdź!  Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl.


  Biuro Obsługi Klienta

  Krzesło Team PLUS black
  755 - 1064 zł
  Kolory: ponad 80 do wyboru
  Tkanina: 8 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h
  Fotele ze świetnym stosunkiem ceny do jakości. Wysoka ergonomia z wyraźnymi profilami. Produkt polski dostępny w szybkiej wysyłce. Zobacz! 
  Krzesło Level Cross BS
  699 - 940 zł
  Kolory: 106 do wyboru
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h

  Krzesło obrotowe, z komfortowym profilowaniem oparcia i siedziska. Możliwość zamówienia wersji z podłokietnikami. Sprawdź!


  Krzesło Level Cross BT
  726 - 1070 zł
  Kolory: aż 106 do wyboru
  Tkanina: 10 tkanin
  Wysyłka: 24-48h

  Obrotowe krzesło konferencyjne z szeroką gamą tkanin do wyboru. Dostępne w wersji z regulowanymi podłokietnikami. Sprawdź!  Krzesło Starter 3D black
  719 - 799 zł
  Kolory: 94 w wysyłce 24h
  Tkanina: 9 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h
  Świetne profile, zaawansowany mechanizm, podłokietnik 3D, wiele regulacji, trwałe tkaniny, atest gwarancja, z. FILM
  Krzesło Nodi BS
  755 - 799 zł
  Kolory: 114 w szybkiej dostawie
  Tkanina: 11 do wyboru
  Wysyłka: 24-48h

  Krzesło biurowe polecane dla młodzieży. Ergonomiczna budowa i atrakcyjny design to jego cechy charakterystyczne. Sprawdź!


  Krzesło Coco BS
  775 - 1055 zł
  Kolory: 106 w szybkiej produkcji
  Tkanina: 10 do wyboru
  Wysyłka: 10-15 dni
  Krzesło o odpowiedniej proporcji jakości do ceny. Wiele regulacji, zaawansowany mechanizm. Szybka dostawa, produkt polski. Sprawdź zdjęcia i animacje. Sprawdź!
  © Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2023. CentrumKrzesel.pl
  Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
  Go Top