PIERWSZY DZWONEK JUŻ TUŻ TUŻ...
Do końca:
SKORZYSTAJ Z KODU NAUKA10 NA WYBRANE PRODUKTY
Jak powstaje krzesło. Produkcja krok po kroku

Jak powstaje krzesło. Produkcja krok po kroku

#historiadesignu

Każdy produkt, zanim pojawi się na sklepowej półce, najpierw musi zostać wyprodukowany. To rzecz jasna. Cały proces wymaga zaangażowania zespołu, doświadczenia, wizji oraz sprawnych rąk tapicerów, lakierników i pań ze szwalni. Oczywiście osób pracujących nad powstawaniem krzesła jest znacznie więcej. Każdemu przyświeca jedno motto: „Wszystkie ręce na pokład.” Pokrótce zrelacjonujemy Wam przebieg tego działania, a właściwie kilku etapów, które składają się na cały proces. W opisach towarzyszyć nam będzie krzesło Sisi 3, niewątpliwie sprzedażowy bestseller w CentrumKrzesel.pl. Zacznijmy od…


…pomysłu. Idea, która rodzi się w głowie projektanta

Tak jak w firmach kształtowana jest wizja całego przedsiębiorstwa, tak i podczas produkcji krzesła najpierw musi powstać cały koncept. Wizja zatem jest niezwykle ważna. Tu rozpoczyna się cała nasza produkcyjna podróż. Nie wystarczą tylko materiały, z których wykonamy mebel. Trzeba bowiem wiedzieć, co chcemy stworzyć. Zadaniem projektanta jest więc wizualizacja konceptu. Na tym etapie powstają pierwsze zarysy wyglądu produktu – na papier przelewane są myśli designera, który oprócz estetyki bierze pod uwagę również funkcjonalność modelu. Wszak na krześle powinno siedzieć się wygodnie. Dobry projekt to cel projektanta.

Od zarysu do prototypu

Gdy już jest szkic pomysłu na wykonanie krzesła Sisi 3, do akcji wkraczają modelarze i technolodzy. To oni przekładają zamysł koncepcyjny designera na odpowiednie parametry. Cyfry i cyferki, godziny spędzone na obliczeniach, a wszystko po to, by produkt spełniał normy – był ergonomiczny, wytrzymały i bardzo dobrej jakości. Modelarze tworzą prototyp krzesła. Już widać, jak pomysł powoli staje się realnym produktem. Do pierwowzoru designera wprowadzane są funkcjonalne poprawki.

Produkcja pełną parą

Czas na kolejne etapy. Stelaż stanowi „kręgosłup” krzesła. Pracownicy z produkcji montują go pieczołowicie i oklejają. Siedzisko musi być wygodne, dlatego aby tak się stało, montowane są sprężyny SP BH i docinana jest na odpowiedni wymiar pianka tapicerska. W krześle Sisi 3 używamy dwóch gęstości pianek tapicerskich: 25 kg/m3 (oparcie i boki krzesła) oraz 35 kg/m3 (siedzisko). Obu przyznano certyfikat ekologiczny OEKO-TEX.


Tymczasem w szwalni trwają inne prace. Produkcja jest ręczna. Maszyny do szycia idą w ruch, bo liczy się każdy szew. Tu niezwykle cenne jest doświadczenie pracownika, ponieważ każdy rodzaj materiału tapicerskiego wymaga dobrania odpowiedniej grubości nici i igły, a także koloru. Z materiału powstaje piękne „ubranie” dla krzesła.


Wędrujemy do jeszcze innego miejsca – lakierni. Produkcja odbywa się etapowo, ale i jednocześnie. Aby drewno bukowe, z którego powstaje stelaż dla krzeseł Sisi można było pokryć bejcą, wymagana jest odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza oraz system wentylacji w pomieszczeniu.

Najpierw stelaże są bejcowane natryskowo w nowoczesnej kabinie.

Następnie trafiają do suszarni.

Lakiernia to kolejny etap w ich podróży. Tu są dwukrotnie lakierowane bezbarwnym i bezpiecznym dla środowiska lakierem wodnym. Lakierowanie odbywa się przy użyciu niskociśnieniowego pistoletu i pompy tłokowej.

Zwieńczeniem całego procesu jest ręczne szlifowanie zabejcowanego i lakierowanego drewna.


Powracamy do tapicerni.  To tapicerzy nadają ostateczny kształt produktowi, dlatego tak ważna jest ich praca. Niewątpliwie muszą mieć sprawne oko i dużo cierpliwości. Podczas tapicerowania korzystają m.in. z takerów, klejów tapicerskich, nici i wielu innych niezbędnych narzędzi.

Krzesło Sisi 3 to model z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi – kołatką i pinezkami, które również należy zamontować. Tu zdecydowanie do rąk brane są młotki – nie może przecież wystawać żadna pinezka.


Ostatnie szlify i Sisi 3 jest już gotowa. Teraz wystarczy ją starannie zapakować i dostarczyć Wam, drodzy Klienci.


W wielkim skrócie opisaliśmy proces produkcyjny. Jak widać, żeby powstało jedno krzesło do salonu potrzeba wiele rąk do pracy. Cieszymy się, że w naszym zespole mamy profesjonalistów, którzy z radością wykonują swoje zawodowe obowiązki. Tworzymy krzesła od ludzi dla ludzi i to jest piękne.

Krzesło Sisi 3 marki Snap znajdziecie oczywiście w naszym sklepie.

Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl.


Biuro Obsługi Klienta

Krzesło Alexis
578 - 689 zł
Kolory: 73 tkanin, 15 drewna
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
BEZ guzików, komfort, przyjazna stylistyka, praktyczne tkaniny, rozsądna cena, zobacz film i animacje
Krzesło Cristal z kryształkami
615 - 726 zł
Kolory: 73 tkanin, 15 drewna
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Pikowane oparcie z osadzonymi KRYSZTAŁKAMI. Eleganckie i komfortowe krzesło w stylu glamour. Wysoka jakość wykonania i estetyczne zdobienia.
Krzesło Astoria
399 - 474 zł
Kolory: 73 tkanin, 15 drewna
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Klasyczne krzesło idealne do jadalni, bardzo wygodne, wysokie oparcie. Wysoka jakość wykonania, poznaj szczegóły
Krzesło Sisi 2 Ludwik z pinezką
655 - 766 zł
Kolory: 73 tkanin, 15 drewna
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Stylowe krzesło do jadalni z pikowaniem Chesterfield, ozdobnymi pinezkami na oparciu i giętymi nóżkami w stylu ludwikowskim. Dostępne jest w szerokiej gamie kolorystycznej zarówno tapicerki, jak i drewnianego stelaża. Sisi 2 Ludwik urzeka wyglądem, jakością wykonania oraz funkcjonalnością.
Krzesło Sisi 3 Ludwik z pinezkami i kołatką
735 - 846 zł
Kolory: 73 tkaniny, 15 drewna, 3 kołatki
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Eleganckie krzesło do jadalni w wersji z pinezką, kołatką i nogami typu Ludwik. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerki i drewna, z którego powstał stelaż. Produkt polskiej marki. Stylowe, wygodne i wyjątkowe!
Krzesło Sisi Ludwik
615 - 726 zł
Kolory: 73 tkanin, 15 drewna
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Krzesło z drewnianymi nogami typu Ludwik i ozdobnym pikowaniem Chesterfield na oparciu - idealne do stylowej jadalni. Dostępne jest w szerokiej palecie kolorystycznej tapicerki. Jeśli chcesz mieć elegancki i ponadczasowy mebel, postaw na naszą Sisi. 
Krzesło Sisi
597 - 707 zł
Kolory: 73 tkanin, 15 drewna
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Krzesło o ponadczasowej formie, z eleganckim pikowaniem typu Chesterfield na oparciu. Dostępne jest w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerki, jak i bejcy, którą barwione są drewniane nogi. Jeśli chcesz mieć niepowtarzalny mebel w jadalni lub salonie, wybierz naszą "królową" - krzesło Sisi.
Krzesło Sisi 3 z pinezkami i kołatką
717 - 825 zł
Kolory: 73 tkanin, 15 drewna, 3 kołatki
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Jadalniane krzesło w wersji z kołatką i pinezkami. Krzesło jest niezwykle eleganckie, idealnie więc wkomponuje się we wnętrza zaaranżowane w stylu glamour. Wygodne siedzisko skłania wręcz do błogiego odpoczynku. Mebel dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerki oraz bejcy, którą barwione są drewniane nogi. Obok takiego krzesła nie można przejść obojętnie.
Krzesło Sisi 2 z pinezkami
637 - 747 zł
Kolory: 73 tkanin, 15 drewna, 3 pinezek
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Piękne, stylowe krzesło z ozdobnymi pinezkami (duże lub małe) i pikowaniem typu Chesterfield. W parze z wyglądem idzie także funkcjonalność - wygodę zapewnia siedzisko i oparcie. Mebel dostępny jest w szerokiej palecie kolorystycznej tapicerki, jak i bejcy, którą barwione są drewniane nogi. Idealne do salonu czy jadalni. Przekonaj się sam!
© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2021. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
  Zamknij
Go Top