phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 16:00
Jak wybrać ergonomiczne krzesło?

Jak wybrać ergonomiczne krzesło?

Ergonomia jest obok walorów estetycznych jednym z najważniejszych punktów jakimi winniśmy się kierować wybierając krzesło czy fotel biurowy. Codzienna, nawet 2-godzinna praca w pozycji siedzącej ma znaczący wpływ na stan naszego zdrowia. Następstwem wadliwej postawy są bóle pleców, ramion i szyi, bóle głowy, problemy z koncentracją a nawet wzrokiem. Na stronach kategorii w naszym sklepie przygotowaliśmy dla Państwa lewe menu, w którym po zaznaczeniu poszczególnych funkcji ergonomicznych (zagłówek, regulowane podłokietniki, itd.) zostaną pokazane tylko te produkty, które te funkcje posiadają.

 

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych cech ergonomicznej postawy:

 

a) Wsparcie przedramion na podłokietnikach, zmniejsza obciążanie kręgosłupa i barków. Podłokietniki o prawidłowo ustawionej wysokości zapewniają kąt 90 stopni między ramieniem i przedramieniem. Jeśli pracujesz w pozycji siedzącej powyżej 4 godzin dziennie zdecyduj się krzesło z regulowanym podłokietnikiem. Modele, które posiadają regulację wysokości podłokietników to np: rodzina Futura, Ioo, Ergohuman, Premium, Raya, Playa, Inspire i wiele innych. Aby znaleźć te modele wystarczy w lewym menu kategorii zaznaczyć pole "regulowane podłokietniki".

 


b) Ważne jest aby prawidłowo ustawić wysokość siedziska. Stopy powinny opierać się pewnie i swobodnie o podłoże a uda winny być równoległe do podłogi lub tworzyć z nią lekko otwarty kąt (pomiędzy 90 a 115 stopni). W zasadzie wszystkie oferowane w naszym sklepie krzesła i fotele biurowe wyposażone są w funkcje regulacji wysokości siedziska.

 


c) Odpowiednia głębokość siedziska jest równie ważnym elementem. Siedzisko nie powinno uwierać nas w kolano. Minimalna głębokość siedziska winna być, więc większa aniżeli długość naszego podudzia. Wśród modeli, które posiadają regulacje głębokości siedziska polecamy rodzinę Futura, Playa, Ergohuman, Raya, Ioo i wiele innych. W kategoriach mogą Państwo zawęzić prezentowane modele do tych, które posiadają tą funkcję.

 

 

d) Krzesło, które chcieliby Państwo zakupić powinno posiadać regulacje wysokości oparcia lub regulację podparcia części lędźwiowej kręgosłupa. W dzisiejszych czasach, jest do jednak funkcja większości modeli dostępnych na rynku. Minimalna wysokość oparcia winna zapewniać podparcie łopatek. Idealnie byłoby, gdyby Twoje krzesło posiadało profil oparcia zapewniający odpowiednie podparcie części lędźwiowej kręgosłupa. Wiele z naszych foteli posiada dynamiczne podparcie części lędźwiowej: modele Ioo, Ergohuman, inne posiadają zaś specjalny mechanizm Schukra pozwalający na regulacje wysokości podpórki lędźwiowej: modele Veris, Format.

 

e)  Równie ważnym elementem jest kąt odchylenia oparcia. Powinno ono zapewniać nieustanny kontakt z naszymi plecami, zapewniając im odpowiednie podparcie na całej długości. Oferujemy krzesła i fotele, które świetne sobie z tym radzą. Są bowiem wyposażone w synchroniczne mechanizmy, które pozwalają zwolnić ruch oparcia by śledził nasze plecy lub zablokować go w wybranej przez nas pozycji. Jeśli chcą Państwo poznać te modele wystarczy w lewym menu kategorii zaznaczyć pole "aktywny mechanizm".

 

f)   Wielu naszych Klientów docenia także rolę zagłówka, który zapewnia głowie podparcie podczas chwil relaksu lub podczas pracy. Posiadam wiele modeli wyposażonych w zagłówek. Najczęściej możliwa jest regulacja jego wysokości a często także kąt pochylenia. W modelach Ioo zagłówek sam dostosowuje się do położenia głowy śledząc każdy jej ruch. Lewe menu w kategoriach pozwoli Państwu wybrać modele posiadające tą funkcję.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji na naszej Infolinii, w naszych salonach. Szybko odpowiemy także na kontakt mailowy.

 

 

 

© Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
CentrumKrzesel.pl logo
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top