WYBIERZ NOWY STÓŁ NA WIOSNĘ!
Do końca:
PROMOCJA NA WYBRANE PRODUKTY
phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 16:00
Meble biurowe

Jaki wpływ mają meble biurowe na zdrowie pracownika?

To czy w biurze są odpowiednio dobrane meble wpływa nie tylko na prestiż miejsca, ale przede wszystkim na zdrowie i komfort pracy pracownika. Jak wiadomo, atmosfera w zakładzie pracy i samopoczucie załogi wpływa na jej efektywność. Dobór mebli – krzeseł, foteli, biurek – ma ogromne znaczenie i właśnie ten temat teraz zamierzamy poruszyć w naszym artykule.

Odpowiedni dobór mebli w miejscu pracy – czyli jaki?

Każdą firmę, czy to mniejszą np. rodzinną, czy też większą – międzynarodową korporację, tworzą ludzie. To pracownicy różnych szczebli - od stanowisk asystenckich, po specjalistów w danej dziedzinie, kończąc na menedżerach i dyrektorach – są wizytówką przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważne jest, aby w miejscu pracy czuli się komfortowo, zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym. Ciężko dobrze myśleć o pracy, jeśli kilkugodzinne siedzenie przed laptopem sprawia, że odczuwamy ból kręgosłupa albo drętwieją nam ręce i nogi. Można temu zapobiec lub zredukować napięcie mięśni, dobierając odpowiednie meble biurowe. Ergonomiczny fotel biurowy pozwoli zniwelować ból kręgosłupa w części lędźwiowej i szyjnej (tu za sprawą regulowanego zagłówka), a dopasowane do niego biurko ułatwi przybranie odpowiedniej pozycji, która nie będzie wymuszona dla ciała, głównie pleców, karku i ramion.

Odpowiednie krzesło czy fotel biurowy to podstawa. Warto zainwestować w ergonomiczne siedzisko z szeregiem regulacji, m.in. wysokością i głębokością siedziska, odpowiednim rozstawem podłokietników, elastycznym zagłówkiem, a także wyraźnym profilem lędźwiowym. Są to dużo ważniejsze elementy niż wygląd produktu. Dobrze jest, gdy fotel wyposażono również w pięcioramienną podstawę jezdną, a kółka mają antypoślizgową powłokę. To zabezpieczenie przed wywrotką. Za komfort użytkowania odpowiada również wygodne siedzisko. Wygodne, czyli ani nie za miękkie, ani nie za twarde – takie w sam raz. Wyraźny profil lędźwiowy zapewnia wsparcie plecom podczas siedzenia, obracania się w fotelu czy wychylania się. Zagłówek natomiast podtrzymuje głowę, odciążając i tak już napięte mięśnie szyi i karku. Fotel i krzesło biurowe muszą być dobrane do wzrostu użytkownika. Inny model będzie odpowiedni dla drobnej kobiety o wzroście 165 cm, a inny fotel zadedykujemy postawnemu mężczyźnie legitymującemu się wzrostem powyżej 190 cm.

Zakład pracy to miejsce, w którym spotykają się różni ludzie. Jednak urządzając biuro, warto wziąć pod uwagę, by w ofercie mebli biurowych mieć zarówno fotele dla niższych, jak i wyższych pracowników. To zdecydowanie każdemu wyjdzie na plus.

 

zestaw Ioo 2 marki Grospol

Przyjazne miejsce pracy

Czy miejsce pracy może być przyjazne? Pewnie wiele osób odpowiedziałoby negatywnie, ale zapewne znajdą i się tacy, którzy odpowiedzą twierdząco. My zaliczamy się do tych drugich. Komfort fizyczny jest tak samo ważny jak ten psychiczny. O ile ból może z czasem minąć, tak złe samopoczucie może utrzymywać się niestety przez dłuższy okres czasu. A co gorsza, problemy z pracy mogą przenieść się do domu. Aby tak się nie stało, warto zapewnić maksimum wygody i komfortu pracownikowi. A jak? Sposobów jest kilka. Jeśli nawet praca odbywa się w open spasie, to może być ona bardziej znośna, gdy każdy pracownik będzie miał swój box. Jednak musi być on odpowiedniej wielkości i przyjazny wizualnie. Co w przypadku, gdy open space jest mały, a pracowników wielu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są ścianki działowe, które choć trochę stłumią hałas, pozwalając tym samym na skupieniu się na pracy. W większych przestrzeniach polecane są boksy akustyczne, które odizolują pracownika od zbędnych odgłosów rozmów telefonicznych. Wykonane są z materiałów dźwiękochłonnych, a wyposażone w punktowe oświetlenie, miękką wykładzinę i wentylację.

Oprócz własnego stanowiska pracy, w firmie wręcz musi znaleźć się miejsce na tzw. strefę intelektualnego wypoczynku – miejsce skupienia i relaksu. Taki kącik można wygospodarować wszędzie, nawet w małym biurze. Wystarczy tylko chęć. Kilka tapicerowanych, kubełkowych foteli, mały stolik kawowy albo podwieszane krzesła. To wszystko wpłynie na komfort psychiczny pracownika i wygeneruje wspólny sukces pracownika i pracodawcy.

 

sofa Vancouver 2 Lite marki Profim

Z naszego artykułu, choć krótkiego i niewyczerpującego w całości tematu, jasno wynika, że meble biurowe mają wpływ na fizyczną i psychiczną sferę każdego pracownika. Ważne jest to, czym się otaczamy, nie tylko w domu, ale również w pracy. Warto o tym pamiętać.

Fotel Smart W
1759 - 2249 zł
Kolory: 80 tkanin, 2 podstawy jezdnej
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 24-48h

Fotel biurowy wykonany w innowacyjnej technologii Smart Move! Wysokie oparcie sprawia, że model ten dedykowany jest osobom legitymującym się wysokim wzrostem. Elegancka stylistyka, szereg funkcjonalności i wygoda - to zdecydowane atuty prezentowanego fotela. Fotel ma biały korpus podłokietników. Sprawdź go jak najszybciej!


Fotel Moon White
1259 - 1495 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Elegancki i ergonomiczny fotel tapicerowany, z komfortowym profilowaniem i obszernym siedziskiem. Najwyższa jakość wykonania. Diament Meblarstwa. Sprawdź!


Fotel Level WS HD
1352 - 1583 zł
Kolory: w 98 produkowane od ręki
Tkanina: 10 do wyboru
Wysyłka: 5-7 tygodni
Nowoczesny, ergonomiczny fotel, wyposażony w regulowany zagłówek oraz siatkowe oparcie. Sprawdź!
Fotel Smart B
1699 - 2179 zł
Kolory: 80 tkanin, 2 podstawy jezdnej
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 24-48h

Fotel biurowy z wysokim oparciem dla Użytkowników o wzroście powyżej 200 cm. Wyposażony w technologię Smart Move oraz wiele innych rozwiązań ergonomicznych. Charakteryzuje się stonowanym designem. Koniecznie sprawdź!


Fotel Moon Wood
1495 - 1785 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Fotel Moon Wood to kolejne wcielenie dobrze znanej serii foteli biurowych Moon marki Grospol. Charakteryzuje się drewnianym wykończeniem oparcia oraz siedziska. Zastosowane drewno to wysokiej jakości buk. Drewno jest bejcowane na jeden z sześciu dostępnych kolorów. Zobacz!


Fotel Moon
1185 - 1519 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni
Ergonomiczne i bardzo komfortowe fotele. Wyposażone w mechanizm z szeregiem ważnych regulacji. Najwyższa jakość wykonania. Model otrzymał DIAMENT Meblarstwa. Sprawdź!
Fotel Level BS HD
1239 - 1451 zł
Kolory: 103 do wyboru
Tkanina: 10 do wyboru
Wysyłka: 24-48h
Nowoczesna stylistyka, świetna ergonomia - to właśnie fotel Level! Posiada regulowany zagłówek i siatkowe oparcie. Sprawdź! 
© Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
CentrumKrzesel.pl logo
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top