ODKRYJ PRAWDZIWY RELAKS
Do końca:
FOTELE DO SALONU 10% TANIEJ
phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 16:00
Północny minimalizm, czyli jak styl skandynawski zagościł w naszych domach

Północny minimalizm, czyli jak styl skandynawski zagościł w naszych domach

#aranżacja #salon #styl

Ostatnio razem z Wami zgłębialiśmy temat bogatego w zdobienia stylu glamour. Dziś mamy inną propozycję, ale równie ciekawą. W dodatku styl ten, choć pochodzi z zimnej Północy, od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem Polaków. Skandynawski minimalizm, bo o nim mowa, zyskał rzesze miłośników na całym świecie. Postaramy się wyjawić Wam tajemnicę jego niesłabnącej popularności.

Uniwersalizm, który nigdy nie wyjdzie z mody

Niektórzy wieszczyli mu rychły koniec. Styl skandynawski wpisał się jednak w gusta Europejczyków, jak i mieszkańców innych destynacji. Do jego głównych zalet zaliczyć można ponadczasową i nieskomplikowaną estetykę. Wszechobecna biel, naturalne tworzywa to ukłon w stronę przyrody, z której warto czerpać. Precyzja wykonania, funkcjonalność oraz piękny wygląd sprawiają, że meble tworzone w duchu skandynawskim są przekazywane z pokolenia na pokolenie. To inwestycja na lata. Skandynawski design ma także inny niezaprzeczalny atut. Królująca biel na ścianach i meblach ma na celu rozświetlenie pomieszczenia. Styl ten jest więc idealny zarówno do małych jak i wielkich M.


Elegancka surowość

Kiedy żyjący w XIX i XX w. szwedzki malarz Carl Larsson po raz pierwszy pokazał światu swój dom, tworząc słynną akwarelę, nawet nie przypuszczał, że czyniąc ten krok, stanie się prekursorem skandynawskiego designu. Od tego momentu dla Skandynawów nie liczyła się żadna inna barwa oprócz bieli i szarości. Obie bowiem pięknie korespondują z naturalnymi tworzywami, np. drewnianą podłogą. Mieszkańcy Północy wzory stosują jedynie w dodatkach. Jeśli chcesz przenieść ich estetykę do swojego wnętrza, kieruj się przygotowanymi przez nas wskazówkami.

 • Salon może zyskać nowy charakter, gdy umieścisz w nim efektowną ławę z marmurową fakturą blatu (stoliki Alisma) lub postawisz na prostą w formie półkę, będącą połączeniem metalu i płyty MDF (regały Seaford). Meble nawiązujące do tego stylu wprowadzają lekkość i świeżość do domu. Zachwycają prostą linią i ułatwiają funkcjonowanie.
 • Styl skandynawski nie lubi przepychu. Generuje przestrzeń dla ludzi, którzy wolą porządek i otwartą formę. Zadbaj więc o małe strefy relaksu, w których postawisz wygodną sofę, np. narożnik Norwich lub fotel bujany.
 • We wnętrzach Skandynawów dominują pastelowe kolory - biel, odcienie szarości i jasny róż. To doskonała baza dla dodatków.
 • Pamiętaj, że mniej znaczy więcej.

 • Styl skandynawski pasuje do każdego wnętrza. Nie jest krótkotrwałą modą, a rozwiązaniem na lata.


  fotel Ramsey marki Actona Company


  stolik kawowy Seaford marki Actona Company


  fotel Muno marki Marbet Style


  stół Montego marki Signal

  © Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
  CentrumKrzesel.pl logo
  Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
  Go Top