% PROMOCJA MIESIĄCA!
STYLOWE PUFY MONA % KLIKNIJ
Pokój studenta

Pokój studenta

Drodzy Studenci… i Wasz czas wakacji oraz beztroskiego odpoczynku właśnie mija. Jutro rusza kolejny rok akademicki! Na pewno radujecie się z tej wiadomości, bo jak głosi stare polskie przysłowie:

nauka to potęgi klucz, kto nauki klucz zdobędzie temu w życiu dobrze będzie.


Wiemy jak ciężkie bywają zajęcia, jak wiele materiału musicie przyswoić i ile zarwanych nocy przed Wami, by zdać sesję. A czy Wy pamiętacie o swoim zdrowiu i kręgosłupie?

Na naszym blogu znajdziecie wpisy o ergonomii pracy biurowej - to również tyczy się Was!

Zgadza się, w akademikach, czy wynajmowanych pokojach nie zawsze jest odpowiednia ilość miejsca, aby rozłożyć niezbędne materiały do nauki. Wszystko jednak jest kwestią dobrej aranżacji przestrzeni.Mamy dla Was kilka wskazówek.

- Studencie, w mieszkaniu, pokoju czy akademiku na pewno masz biurko, blat lub stół. Zdejmij z niego wszystkie niepotrzebne rzeczy. Zostaw tylko te, które przydadzą Ci się do nauki, np. laptop, książki, zeszyt, kilka długopisów.

- Zadbaj o dobre oświetlenie. Jeśli masz taką możliwość, ustaw stół blisko okna, tak żeby padało na niego światło dzienne. Pamiętaj, że oczy lubią jednostajne, jasne źródło światła – NIE PRACUJ W CIEMNOŚCIACH, to bardzo osłabia wzrok i może wpłynąć na pogorszenie samopoczucia.

- Postaw na wygodne krzesło biurowe. Przy biurku spędzasz ok. 8 h dziennie - w pracy, na uczelni i oczywiście w domu. Wracasz po ciężkim dniu i… siadasz do komputera, książki, czy przed telewizorem.


Pozycja siedząca nie wpływa korzystnie na nasz kręgosłup. Podczas wielogodzinnego siedzenia odczuwamy bóle w odcinku lędźwiowym, piersiowym oraz szyjnym. Zakłada się, że siedząc obciążenie na odcinek lędźwiowy wynosi:

140 kg – pozycja siedząca z wyprostowanymi i podpartymi plecami

170 kg – pozycja siedząca z pochyleniem tułowia do przodu.

Dlatego tak istotne jest, by:

- zmieniać pozycję, wstać, przejść się, rozciągnąć, zrobić kilka podstawowych ćwiczeń raz na 1h pracy,

- zadbać o wygodne, ergonomiczne krzesło/fotel biurowy,

- pamiętać o prawidłowej postawie podczas siedzenia - sam fotel nie pomoże, ale na pewno ułatwi wypracowanie odpowiedniej postawy.Drogi Studencie, zadbaj o swój kręgosłup już dziś!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych modeli krzeseł, foteli oraz biurek. Jednak żebyś nie musiał tracić czasu na wertowanie naszej strony, znajdziesz je wszystkie w linku – kliknij

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości śmiało NAPISZ DO NAS lub zadzwoń


Biuro Obsługi Klienta
Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2021. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
  Zamknij
Go Top