% PROMOCJA MIESIĄCA!
STYLOWE PUFY MONA % KLIKNIJ
Czarny piątek – święto zakupów?

Czarny piątek – święto zakupów?

Nadszedł właśnie TEN dzień, 29 listopada 2019 roku.

Black Friday! Piątek po obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniu Dziękczynienia. Początek szalonego sezonu zakupowego przed Świętami Bożego Narodzenia.

Jego historia rozpoczyna się w drugiej połowie XIX wieku. Są różne teorie mówiące o powstaniu nazwy Black Friday.

- Według pierwszej terminologia ta odnosi się do fali zwolnień w fabrykach i zakładach pracy po Dniu Dziękczynienia. Pracownicy domagali się kolejnego dnia wolnego, dlatego masowo zwalniali się wówczas z pracy.

- Druga mówi o korkach na ulicy i kolejkach przed sklepami, które tworzyły się w związku z rozpoczęciem świątecznego sezonu zakupowego. Ponoć na ulicach było tak dużo ludzi, że policja musiała wielokrotnie interweniować i kierować ruchem.

- W sieci można przeczytać również informację o sytuacji na rynku po wywindowaniu cen złota w 1891 roku. Cena surowca osiągnęła tak zawrotną wartość, że aż nie obyło się bez interwencji rządu USA. 

Historycy nie podają konkretnego terminu oraz genezy powstania terminu Black Friday. Nie zmienia to jednak faktu, że szaleństwo zakupów ze Stanów Zjednoczonych szybko przedostało się do innych państw, w tym również do Polski.

Czarny Piątek w liczbachObniżki cen w różnych sklepach sięgają nawet 90%! Ale bądźcie czujni i nie dajcie się oszukać! Sprawdzajcie dokładnie ceny przed i po, czy towar jest pełnowartościowy, czy może ma jakieś ukryte wady!

Na naszej stronie również znajdziecie ofertę z okazji Black Friday.

Udanych zakupów!


Biuro Obsługi Klienta
Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl


© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2021. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
  Zamknij
Go Top