ZAKOCHAJ SIĘ W MEBLACH PAGED
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI
Mirosław Melerski i krzesła najsłynniejszych projektantów świata

Mirosław Melerski i krzesła najsłynniejszych projektantów świata

#historiadesignu

Le Corbusier, Castiglioni, Breuer, Polański, Connery i Marilyn Monroe - co może łączyć te nazwiska. Będziecie zdumieni, ale to coś czego używacie na co dzień, coś pragmatycznego o czym byście nie pomyśleli…
KRZESŁO!

Największe ikony mody wnętrzarskiej, niesamowite projekty, oryginalne i ponadczasowe formy. Wizje wybiegające daleko w przyszłość, trwałość, staranność i estetyka… Mowa o najsłynniejszych krzesłach na świecie.

Kolekcją 20 oryginałów i 147 wiernie oddanych miniatur może pochwalić się Mirosław Melerski – kolekcjoner i miłośnik sztuki użytkowej. Mężczyzna przez wiele lat pracował w słynnej niemieckiej manufakturze Vitra, tworząc w jednostkowych egzemplarzach meble najsłynniejszych światowych projektantów.

Co ciekawe, produkcja miniatur mebli wykonywana była początkowo jako materiały dydaktyczne dla studentów wzornictwa przemysłowego. Szybko się jednak okazało, że meble Vitry zdobyły uznanie kolekcjonerów na całym świecie.

Wszystkie miniatury, które wykonywane były pod okiem Melerskiego wykonywano ręcznie, w skali 1:6. Detale konstrukcji wiernie odwzorowywano, a użyte materiały (drewno, skóra) są dokładnie tymi samymi, które wykorzystuje się do produkcji oryginalnych mebli. Nawet nici do szycia skóry to ten sam produkt tylko 6 razy cieńszy.

Ceny rękodzieła zaczynają się od 77 euro netto. Dla porównania leżanka projektu Lockheed Lounge kosztuje prawie 700 euro netto.


źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ngv_design,_marc_newson,_lc2_lockheed_lounge_1985-86.JPG

12 lutego 2007 roku w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych można było podziwiać całą kolekcję Mirosława Melerskiego.

Słynny szezląg Le Corbusiera z lat dwudziestych, czerwony fotel Marilyn Monroe wykonany pod koniec lat pięćdziesiątych przez Duńczyka Vernera Pantona oraz plastikowe fotele sławnego żydowskiego projektanta i architekta Rona Arada to tylko fragment niesamowitej kolekcji jaką dysponuje polski miłośnik sztuki użytkowej.

W filmie, który umieszczamy poniżej, możecie zobaczyć i posłuchać historii naszego rodzimego kolekcjonera najsłynniejszych krzeseł na świecie.


Biuro Obsługi Klienta
Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl

Fotel RM58 Classic
6088 zł
Kolory: 5 do wyboru
Tkanina: Kompozyt i żelkot
Wysyłka: 5-6 tygodni

Nowa wersja fotela z lat 50. projektu Romana Modzelewskiego. Ponadczasowy, unikatowy fotel polskiego wizjonera RM58. Możesz mieć go w domu! Dostępny jest w 5 kolorach do wyboru. Przekonaj się!


© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2023. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top