WYBIERZ NOWY STÓŁ NA WIOSNĘ!
Do końca:
PROMOCJA NA WYBRANE PRODUKTY
phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 16:00
Zalety i wady pracy w domu

Zalety i wady pracy w domu

#ergonomia #biuro

W ostatnich latach coraz więcej ludzi decyduje się na pracę jako freelancer, czyli osoba pracująca bez etatu, realizująca na zlecenie, najczęściej specjalizująca się w danej dziedzinie. Jest to kusząca perspektywa dla wielu osób, bo dzień można rozpocząć na własnych zasadach, o dowolnej godzinie i bez pośpiechu. Freelancera nie ograniczają męczące dojazdy czy stres związany ze staniem w korku. Wydaje się, że to idealne rozwiązanie, ale jak wszystko ma swoje plusy i minusy.


Krzesło Be-All, marki Nowy Styl

Drugą opcją pracy poza biurem jest tzw. home office, w polskim tłumaczeniu praca zdalna. Co daje nam takie rozwiązanie? Przede wszystkim możliwość „zabrania” pracy do domu lub innego dowolnego miejsca, np. kawiarni czy pociągu.


Sofa Vancouver 2 Lite, marki Profim

W poniższym artykule skupimy się na plusach i minusach pracy biurowej w domu.

Zalety pracy biurowej w domu:

1. Brak konieczności dojazdu – to ogromny plus dla wielu osób. Codzienne, wielogodzinne dojazdy, przebijanie się przez korki, zatłoczona komunikacja miejska, awarie samochodu, itp. – któż z nas tego nie doświadczył. Praca w domu pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze oraz nerwy. To też duża szansa dla osób z mniejszych miejscowości, które musiałyby dojeżdżać każdego dnia wiele kilometrów do większych miast lub decydować się na gorzej płatne stanowiska pracy. Wreszcie to także duży komfort dla osób niepełnosprawnych, które mogą być aktywne zawodowo bez wychodzenia z domu.

2. Indywidualny plan pracy – dostosowany do naszego trybu życia i własnych potrzeb. Praca w domu sprawia, że możemy wykonywać zawodowe obowiązki o bardzo wczesnych godzinach porannych lub późnych, nocnych. Jest elastyczna – pozwala na godzenie ze sobą różnych ról, które codziennie wypełniamy, np. opieka nad dziećmi.

3. Możliwość stworzenia dogodnych warunków pracy. W zaciszu własnego mieszkania w każdej chwili można skorzystać z toalety, zrobić sobie na spokojnie ulubioną kawę, herbatę i nie jest tu wymagany tzw. dress code. Zamiast siedzieć przy biurku w open spasie, możesz pracować u siebie w salonie na wygodnej sofie.

4. Dla osób stroniących od towarzystwa praca w domu to idealne rozwiązanie. We własnych czterech kątach mają zapewnione ciszę i spokój.

5. Lepsza koncentracja. Jeśli stworzymy idealne warunki do aktywnej i twórczej pracy, zlecane zadania wykonywane są szybciej, sprawniej i co najważniejsze efektywniej.

6. Powyższe plusy pracy w domu na pewno wielu z Was zachęcają do zarabiania w ten sposób. Czas teraz pochylić się nad minusami.Ergonomiczne krzesło Grospol Ergohuman : recenzja programistyWarto sobie powiedzieć, że praca biurowa w domu nie jest jednak dla wszystkich. To co dla jednego jest ogromną zaletą, dla drugiego będzie stanowiło wielki minus.

Wady pracy w domu:

1. Osoby o słabej samodyscyplinie mogą nie poradzić sobie z odpowiednim zaplanowaniem czasu. Często wydaje nam się, że przecież mamy go tyyyyyle, lecz zanim się obejrzymy jest już wieczór, a praca wciąż nie została wykonana. Doskonale to znamy! Dlatego bardzo ważna jest umiejętność prawidłowej organizacji czasu.

2. Konieczność dużej samokontroli, aby zlecenia wykonywać terminowo.

3. Przez brak prawidłowej organizacji czasu zaburzony jest stosunek między PRACĄ, a ODPOCZYNKIEM. W efekcie osoby pracujące zdalnie spędzają WIĘCEJ czasu nad zleceniem, niż osoby pracujące w biurze.

4. Brak koncentracji. Domowe zacisze nie zawsze jest odpowiednim miejscem do pracy. W mieszkaniu jest wiele tzw. „rozpraszaczy” uwagi - milion przedmiotów, spraw do załatwienia, miejsc do posprzątania. Dekoncentracja murowana.

5. W mieszkaniu toczy się normalne „życie domowe”. Są więc inni domownicy oraz inne obowiązki. Często osoby pracującew domu skarżą się, że pozostali członkowie rodziny wykorzystują sytuację i zlecają im zadania do wykonania, nie licząc się z ich pracą zawodową.

6. Brak towarzystwa. Dla jednych to błogosławieństwo, dla innych dramat. Brak relacji z innymi współpracownikami może wpływać na pogorszenie jakości i efektywności pracy. Często konfrontacja pomysłów powoduje zaskakująco kreatywny efekt.

7. Brak umowy o pracę – w przypadku freelancera. Prowadzenie własnej działalności wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wymusza także poznanie innych dziedzin, jak np. prawo, księgowość, z którymi dotąd niewiele mieliśmy do czynienia.

Praca zdalna - home office czy praca jako „wolny strzelec” (freelancer) - wymaga większej dyscypliny, umiejętności zarządzania czasem oraz automotywacji.


Taki rodzaj pracy niesie za sobą wiele korzyści, o ile jest zaplanowana w odpowiedni sposób.

Wybór pracy w domu, w trybie home office czy jako freelancer, jest bardzo indywidualny i zależy od wielu czynników, w tym od charakteru pracy/zlecenia jak również cech indywidualnych pracownika.

Jesteśmy bardzo ciekawi jaki rodzaj pracy Wy preferujecie.

Niezależnie, czy decydujesz się na pracę w biurze, czy w zaciszu domowym powinieneś pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków pracy dla siebie. Zadbaj więc, aby Twoje stanowisko było przystosowane do wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Na naszym blogu znajdziesz kilka wpisów dotyczących ergonomii pracy w biurze.

Zachęcamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty foteli i krzeseł biurowych.


Biuro Obsługi Klienta
Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl

Fotel Violle 151SFL TYP B jasnoszary
4199 - 4611 zł
Kolory: ponad 100 do wyboru
Tkanina: 9 tkanin
Wysyłka: 5-6 tygodni
Najnowszy innowacyjny produkt firmy Profim. Wyposażony w szereg ważnych regulacji. Charakteryzuje się unikalnym design'em. Sprawdź!
Krzesło Team
549 zł
Kolory: 3 dostępne
Tkanina: Tkanina Team
Wysyłka: 24-48h
Synchroniczny mechanizm, regulowane podłokietniki, szybka wysyłka. Ekonomiczne krzesło biurowe, które wykonano z zachowaniem tak ważnych dla nas zasad ergonomii
Krzesło Be-All
1330 - 1640 zł
Tkanina: 5 do wyboru
Wysyłka: 5-6 tygodni

Ergonomiczne, obrotowe krzesło do biura. Wielofunkcyjny mechanizm umożliwia indywidualne dopasowanie krzesła do Użytkownika. Dwa kolory stelaża - biały i czarny - podkreślają charakter krzesła. Wiele nowych tkanin obiciowych. Sprawdź naszą ofertę.


Krzesło Nodi BS
778 - 823 zł
Kolory: 114 w szybkiej dostawie
Tkanina: 11 do wyboru
Wysyłka: 24-48h

Krzesło biurowe polecane dla młodzieży. Ergonomiczna budowa i atrakcyjny design to jego cechy charakterystyczne. Sprawdź!


Krzesło Nodi WS
883 - 926 zł
Kolory: 114 w szybkiej produkcji
Tkanina: 11 do wyboru
Wysyłka: 24-48h

Krzesło biurowe polecane dla młodzieży. Ergonomiczna budowa i atrakcyjny design to jego cechy charakterystyczne. Sprawdź!


Krzesło Team PLUS black
785 - 1107 zł
Kolory: ponad 80 do wyboru
Tkanina: 8 do wyboru
Wysyłka: 24-48h
Fotele ze świetnym stosunkiem ceny do jakości. Wysoka ergonomia z wyraźnymi profilami. Produkt polski dostępny w szybkiej wysyłce. Zobacz! 
© Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
CentrumKrzesel.pl logo
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top