PIERWSZY DZWONEK JUŻ TUŻ TUŻ...
Do końca:
SKORZYSTAJ Z KODU NAUKA10 NA WYBRANE PRODUKTY
Biurko dla pierwszoklasisty – jakie wybrać?

Biurko dla pierwszoklasisty – jakie wybrać?

Twoje dziecko we wrześniu rozpocznie długoletnią przygodę z nauką szkolną. Aby edukacja kojarzyła mu się dobrze, należy odpowiednio zagospodarować dla małego ucznia przestrzeń domową do nauki. Niedawno omawialiśmy kwestię krzesła dla pierwszoklasisty (Jakie krzesło wybrać do biurka dla pierwszoklasisty). Teraz przyszedł czas, by w skrócie podjąć temat doboru biurka. To właśnie przy biurku dziecko w wieku szkolnym spędza wiele godzin, odrabiając lekcje, czytając zadane lektury czy korzystając z komputera. Zatem odpowiednio dobrany mebel zapewni mu komfort pracy.


Idealne biurko, czyli jakie?

To pytanie zadaje sobie większość rodziców. A my postaramy się zwrócić Waszą uwagę na kilka istotnych czynników.

Wysokość biurka

Naukę szkolną obecnie rozpoczynają sześcioletnie i siedmioletnie dzieci. W tym wieku mały adept wiedzy ma przeciętnie 115-125 cm wzrostu. Biorąc pod uwagę te dane, biurko dla pierwszoklasisty powinno mieć ok. 55 cm wysokości. Blat także odgrywa ważną rolę. Dziecko ma znacznie mniejszą rozpiętość ramion niż osoba dorosła, dlatego nie potrzebuje wielkiego blatu roboczego. Ten o szerokości 60-75 cm i głębokości 50-55 cm powinien w zupełności wystarczyć. Uczeń nie może bowiem, ani schylać się do biurka, ani do niego nie dostawać. Ciekawą alternatywą są także biurka z regulowaną wysokością blatu, takie biurka, które „rosną” wraz z właścicielem. My polecamy model Collorido marki Halmar dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych.


Nie zapominajmy także, że każdy mebel warto dopasować do przyszłego właściciela pod względem wysokości, szerokości czy upodobań kolorystycznych. Dziecko siedząc przy biurku, powinno swobodnie opierać dłonie o blat (zachować kąt 90 stopni między ramieniem a przedramieniem). Jeśli ta zasada nie zostanie zastosowana, wówczas uczeń zacznie się męczyć, a i jego kręgosłup zostanie mocno obciążony.

Stanowisko komputerowe na biurku

XXI wiek charakteryzuje się rozwojem technologii. Nie dziwi zatem fakt, że już sześciolatki mają własne komputery. Jeśli planujesz, by komputer Twojej pociechy znajdował się na jej biurku, to musisz wiedzieć, że monitor i klawiaturę należy ustawić na dwóch różnych wysokościach. Ekran wyżej, a klawiaturę niżej – najlepiej na wysuwanej półce. Różnica wysokości nie powinna być mniejsza niż 10 cm. Problem sam się rozwiążę, gdy do dyspozycji masz laptopa a nie komputer stacjonarny. W tej sytuacji nie możesz za wiele zrobić.

Ustawienie biurka w pokoju ucznia

Najlepiej znaleźć miejsce blisko okna i tam ustawić biurko sześcioklasisty. Mebel można postawić przodem do naturalnego źródła światła lub bokiem. W obrębie kącika do nauki powinna znaleźć się także mała tablica kredowa, przyborniki na kredki i długopisy, kontenerek na zeszyty oraz kolorowe pudełka. Sześcio i siedmioletnie dzieci są jeszcze małe, dlatego ich pokój powinien być bajecznie kolorowy. Z drugiej strony nadmierna ilość barw może dziecko rozpraszać zamiast stymulować. Nie zapominajmy także o krześle do biurka dla pierwszoklasisty. Krzesło i biurko tworzą bowiem zgrany duet. U nas znajdziecie wiele modeli siedzisk, jak i wspomniane wcześniej biurko Collorido z regulowanym blatem.


źródło: https://mdd.eu/media/catalog/product/cache/c75f914a433b135014e95577d8b3853c/h/o/home-office-mdd-12-720x1080_kopia_1.jpg

Biurko Collorido z regulowaną wysokością blatu
799 zł 679 zł
Kolory: Biało-różowo-zielony
Tkanina: Płyta MDF lakierowana / stal
Wysyłka: 24-48h
Nowoczesny model biurka z regulowaną wysokością oraz katem nachylenia blatu. Zakup na lata. Idealne dla najmłodszych, jak i dla starszych uczniów. Zapewnia prawidłową postawę ciała podczas długich godzin nad lekcjami.

Biurko Sove SV-28, 140x70 cm
749 zł
Kolory: 5 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana
Wysyłka: 2-5 dni
Biurko w 5 kolorach drewna do wyboru, klasa higieniczności E1, doskonałe do biura i pokoju dziecka. Wymiary: 140x70/80 cm, blat w kształcie litery L - skręt w lewo.

Biurko Sove SV-25 70x120 cm
615 zł
Kolory: 5 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana
Wysyłka: 2-5 dni
Biurko na metalowych nogach, 5 kolorów, wysoka jakość, 3-letnia gwarancja, darmowa dostawa, 70x120 cm.
Biurko Wuteh Avo AV-2 80 x 120
1040 zł
Kolory: Blat: 13 do wyboru, stelaż: 4 do wyboru
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Rodzina AVO, rozmiar blatu: 80x120 cm. Płyta dwustronnie melaminowana, aż 13 kolorów do wyboru! Noga stalowa, różne kolory! SPRAWDŹ ofertę!
Biurko Balwoo 120 x 80 cm
1969 - 2365 zł
Kolory: 13 kolorów do wyboru
Tkanina: Drewno dębowe, płyta melaminowana
Wysyłka: 20-25 dni

Elegancka linia biurek Balwoo. Prezentowany produkt dostępny jest w 13  kolorach do wyboru. Podstawę wykonano z drewna dębowego w ciepłym wybarwieniu. Przekonaj się!


Biurko Wuteh Smile SL-2 80x120
1470 zł
Kolory: Blat: 13 do wyboru, stelaż: czarny
Tkanina: Płyta melaminowana, stal
Wysyłka: 20-25 dni
Płyta dwustronnie melaminowa, aż 13kolorów do wyboru! Noga stalowa, kolor CZARNY! Rodzina SMILE, rozmiar blatu: 80x120 cm. SPRAWDŹ ofertę!
© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2021. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
  Zamknij
Go Top