STWÓRZ POKÓJ DZIECKA Z FANTAZJĄ
Do końca:
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA MEBLE DZIECIĘCE
phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 16:00
Fotel gamingowy dla dziecka - na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru

Fotel gamingowy dla dziecka - na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru

Współczesne czasy to wiek postępującej automatyzacji i technologii. W każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z komputerami, czy to pracując, ucząc się a nawet podczas wypoczynku. Znakiem czasów jest także fakt, że już od najmłodszych lat dzieciom towarzyszą te cuda techniki. Ważne jest jednak, by młodym graczom zapewnić odpowiednie warunki – w końcu, czy tego chcemy, czy nie, spędzają oni wiele godzin przed ekranem komputera. Aby nie doskwierał im ból kręgosłupa, trzeba postawić na dobry fotel gamingowy. I ten temat poddamy analizie.


Fotel do nauki i gry

Na naszym blogu znajdziecie artykuł dotyczący wyboru fotela gamingowego dla starszych graczy. Teraz warto przyjrzeć się młodszej grupie wiekowej, czyli dzieciom i młodzieży. Fotel gamingowy z prawdziwego zdarzenia powinien łączyć w sobie design i jakość wykonania z ergonomicznym kształtem. A po co? By zapewnić maksymalny komfort podczas użytkowania, podpierać kręgosłup, zwłaszcza odcinek lędźwiowy, a także cieszyć oko użytkownika. Za utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia odpowiadają m.in. poduszki umieszczone pod plecami i głową – pamiętajmy, że nawyk zdrowego siedzenia wyrabiamy sobie już w dzieciństwie.

Wybierając fotel gamingowy dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę, czy nasza pociecha, mówiąc potocznie, w nim „nie utonie”. Zatem produkt dobieramy do wzrostu użytkownika, stąd podstawowa różnica między modelami dla dorosłych i dla dzieci. Naszego szkraba mierzącego 120 cm wzrostu nie będzie widać zza fotela przeznaczonego dla wyższych osób. Ponadto podczas siedzenia nie będzie mógł przybrać ergonomicznej postawy, a nawet może się ześlizgnąć z fotela, bo jego nogi nie dostaną do podłoża. W „za dużym” fotelu będą za duże podłokietniki, a zagłówek nie spełni swojej roli, gdyż będzie umieszczony zbyt wysoko. Fotele gamingowe dla ucznia muszą być dostosowane do wzrostu dziecka. To zasada numer jeden. Ważne są regulacje wysokości i głębokości siedziska, zmiana kąta nachylenia oparcia, jak i regulacje dotyczące podłokietników. Wszystko w trosce o zdrowie dziecka, bo młody gracz zasługuje na to, co najlepsze.


Design też jest kluczowy

Wspomniane zostało, że fotel gamingowy musi być funkcjonalny i wygodny - wszak rozgrywki na konsoli czy komputerze mogą trwać długo. Ważna jest także ochrona kręgosłupa, czyli wypracowanie u dziecka prawidłowej pozycji siedzenia. Zdrowe siedzenie może zapewnić profilowane oparcie, płaskie siedzisko z regulacją wysokości i głębokości oraz wyraźny profil lędźwiowy. Za komfort użytkowania odpowiada też maksymalny kąt odchylenia oparcia z blokadą, tak by gracz mógł ułożyć się w pozycji półleżącej, która wesprze kręgosłup. Z kolei funkcja „bujania się” dostarczy sporo frajdy. Jednak kołysanie się w fotelu musi być bezpieczne. W modelu G-Racer Basic zastosowano mechanizm TILT, fan gier komputerowych może więc kołysać się swobodnie z zachowaniem bezpieczeństwa. Fotel gamingowy to design. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych siedzisk. Jego „sylwetka” jest zbliżona wyglądem do foteli z aut sportowych. Można zaryzykować stwierdzenie, że fotel gamingowy to taka „wyścigówka” wśród foteli. Kolorystyka także ma znaczenie. Choć na ogół produkty te są monochromatyczne, to zawsze klasyczną czerń przełamują ożywcze barwy typu czerwień, żółć czy granat. Kolorowe wstawki w formie podłużnych pasów dodają fotelowi dynamizmu i elegancji. Co do tkaniny, to w przypadku młodego gracza sprawdzi się łatwa w czyszczeniu ekoskóra.


Podsumujmy zatem informacje. Fotel gamingowy dla dziecka musi być dostosowany do jego wzrostu. Nie może być ani za mały, ani za duży. Właściwie taki skrojony na miarę. Oprócz regulacji wysokości i głębokości siedziska powinien posiadać poduszki zamontowane na oparciu, które wesprą kręgosłup. A do tego wygodne podłokietniki i designerskie wykończenie. Wymarzony fotel gamingowy wywoła uśmiech na twarzy młodego gracza. To jest gwarantowane.


Fotel gamingowy G-Racer 2
399 zł
Kolory: Niebieski, szary i czerwony
Tkanina: Ekoskóra
Wysyłka: 24h
Kubełkowy fotel GAMINGOWY, fotel dla GRACZA, ekoskóra, trzy zestawy kolorystyczne. Gwarancja. Sprawdź!
Fotel G-Racer Basic
399 zł
Kolory: Niebieski, czerwony, szary
Tkanina: Ekoskóra
Wysyłka: 24h

Fotel Basic dla graczy, dostępny w trzech najmodniejszych kolorach: czarno-niebieskim, czarno-szarym, czarno-czerwonym. Szybka wysyłka. Bezpłatna dostawa! Sprawdź ofertę! 


© Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
CentrumKrzesel.pl logo
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top