WYBIERZ NOWY STÓŁ NA WIOSNĘ!
Do końca:
PROMOCJA NA WYBRANE PRODUKTY
phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: 8:00 - 16:00
Podsumowanie cyklu o ergonomii

Podsumowanie cyklu o ergonomii

To już koniec naszych lekcji o ergonomii. Przeszliśmy przez wszystkie najważniejsze elementy ergonomicznego krzesła/fotelu. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy kilka Waszych wątpliwości, ułatwiając wybór odpowiedniego modelu dla siebie.

Dla przypomnienia poniżej prezentujemy wszystkie artykuły na temat ergonomii.


   

   

   Wierzymy, że udało nam się przybliżyć temat ergonomii każdemu czytelnikowi.

Od ponad 15 lat sprzedajemy krzesła i fotele oraz doradzamy naszym Klientom. Jeśli czytając któryś z artykułów, masz pytania lub wątpliwości, chętnie pomożemy Ci je rozwiać!! Skontaktuj się z nami, pisząc do nas wiadomość na biuro@centrumkrzesel.pl lub poprzez kontakt telefoniczny na naszą infolinię Biuro Obsługi Klienta 801 000 863.

Ergonomia podczas pracy na stanowisku komputerowym to nie tylko wygodne krzesło, ale cała przestrzeń w koło, ustawienie mebli i sprzętów biurowych, jak również światło. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Wam ogólne zasady ergonomii.

Biurko

Blat roboczy to jeden z najważniejszych elementów w aranżacji przestrzeni biurowej. Przy biurku spędzamy najwięcej czasu, a więc musi mieć odpowiednią wielkość, długość , szerokość, wysokość,by pomieścić wszystkie niezbędne elementy oraz zaspokoić potrzeby użytkownika.


Poszukując idealnego biurka należy zastanowić się jakie będzie jego przeznaczenie. Czy wystarczy niewielki blat na komputer i myszkę czy potrzebne będą inne sprzęty, urządzenia w zasięgu ręki.

W przypadku niewielkiej, domowej przestrzeni do pracy i zabawy dobrze sprawdzają się biurka o szerokości 110 cm i głębokości 50 cm. Często nazywane również konsolami.

Niektóre modele wyposażone są w praktyczne szuflady, do których można schować najpotrzebniejsze drobiazgi.


Przykładowe modele:

 • Biurko B31
 • Biurko B37
 • Biurko Seaford
 • Biurko Pascal
 • Biurko Narvik B-2
 • Do przestrzeni biurowych, gdzie niezbędne jest miejsce na dodatkowe sprzęty, dokumenty, segregatory idealnie sprawdzają się biurka ułożone w literę „L”. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę i swobodę ruchów Użytkownika.


  W budowie biurka bardzo istotne są również szuflady, półki i dostawki w postaci kontenerów. Wybierając biurko z ruchomą szufladą na klawiaturę pod blatem, należy sprawdzić, czy ona nie będzie uwierała Użytkownika w nogi. Z drugiej strony czy pozwala swobodnie wjechać krzesłem. Te wszystkie elementy składają się na ergonomiczną pracę przy biurku.

  Dokonując zakupu biurka, sprawdź czy ma możliwość regulacji wysokości blatu. To istotna kwestia dla pracowników o różnym wzroście. Dobrym rozwiązaniem są biurka z elektryczną regulacją wysokości. Płynna regulacja za pomocą guzika w krótkim czasie pozwoli zmienić zwykłe biurko w wysoką ladę (regulacja od 70 do 120 cm).


  W przestrzeni biurowej nie może zabraknąć szaf, szafek i regałów. Te elementy wyposażenia można umieścić kilka kroków od biurka. Przechowywane w nich rzeczy nie są bowiem pierwszej potrzeby. Zgodnie z zaleceniem Państwowego Inspektoratu Pracy należy zrobić sobie 5-minutową przerwę po godzinie przesiadywania przed monitorem komputera. Wstać z krzesła i wykonać kilka prostych ćwiczeń, tym samym rozluźniając mięśnie oraz wymuszając zmianę pozycji ciała.

  Źle dobrane biurko może znacząco obniżać komfort pracy, powodując dotkliwe bóle pleców i rąk.

  Oświetlenie

  Tak samo jak najwygodniejszy model krzesła oraz biurka bardzo ważnym elementem ergonomicznej i komfortowej pracy jest oświetlenie. W pomieszczeniach stałej pracy należy pracownikom zapewnić oświetlenie dzienne. Jest ono najlepszym i najefektywniejszym rozwiązaniem.

  Współcześnie stosowane oświetlenie w pracy biurowej powinno dawać światło, które jest rozproszone, pozbawione kontrastów, jednostajne i prawie bezcieniowe.

  W pomieszczeniach z komputerami, których okna skierowane są we wszystkich kierunkach oprócz północnego, należy zainstalować żaluzje. Pozwala to na eliminowanie olśnienia lub odbić pochodzących od jaskrawych płaszczyzn okien. Należy ustawiać stanowiska z komputerem z dala od okna (minimum 1 m) i tak, aby monitor był skierowany bokiem do okna.


  Organizacja miejsca pracy

  Oprócz funkcjonalnych mebli i odpowiedniego ustawienia sprzętów należy pamiętać o prawidłowej organizacji miejsca pracy. Można mieć największe z możliwych biurek, ale jeśli będzie na nim panował nieład i bałagan, to praca nie będzie efektywna.

  Ważna jest też kolorystyka wnętrza! Unikajmy jaskrawych i ostrych kolorów. Najlepiej pracuje się w pomieszczeniach o jasnej, stonowanej kolorystyce. Zastosuj odcienie beżu, szarości, bieli.

  Zagraj dodatkami. Świetnie sprawdzą się zielone rośliny, kolorowe przedmioty na biurkach lub barwne krzesła.


  Zachęcamy do zakupu na naszej stronie internetowej www.centrumkrzesel.pl

  © Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
  CentrumKrzesel.pl logo
  Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
  Go Top