Szukasz narożnika, sofy, fotela albo pufy?
Poznaj markę Eltap! 🙂🛋
Fotel Moon do pracy biurowej

Wellbeing między teorią a praktyką. Czy da się go wcielić w biurze?

Ostatnio na naszym blogu przyglądamy się zjawiskom społecznym, tłumacząc i analizując obcobrzmiące terminy. Po home office i coworking przyszedł czas na wellbeing. Ten ostatni nie jest tak rozpowszechniony jak dwa pierwsze, ale z każdym rokiem nabiera na znaczeniu. I słusznie. Zdecydowanie wpływ na to ma fakt, że trzeba ciągle motywować pracownika, by pracował wydajnie, z uśmiechem na twarzy i był pełen werwy. No, ale jak? Na to pytanie odpowiada wellbeing.

Teoria work-life balance – początki wellbeingu

Brytyjski przedsiębiorca i miliarder, Richard Branson, kiedyś powiedział:

Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów. Ludzie to prawdziwy motor każdego biznesu.

Mądry przedsiębiorca wie, że osiągnie zawodowy sukces dzięki pracownikom. Jednak, aby oni byli zadowoleni ze swojej pracy, trzeba stawiać im realne wyzwania i nagradzać dobrym słowem oraz licznymi benefitami. Sprawdza się tu zasada wellbeingu. W dosłownym tłumaczeniu wyraz ten oznacza dobrostan. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o dobra materialne, patrząc na dobrostan, należy się kierować holistycznym spojrzeniem, uwzględniając m.in. samopoczucie. Wellbeing to stan, w którym człowiek czuje się dobrze sam ze sobą i z innymi ludźmi. Jest aktywny, odporny na towarzyszący mu w życiu stres, silny psychicznie i uważny na własne potrzeby. Człowiek nie żyje w próżni, więc aby mógł osiągnąć taki stan, ważna jest jego automotywacja, ale i opinia rodziny, przyjaciół, współpracowników i szefa. Środowisko zawodowe ma tu istotny wpływ, w końcu codziennie wiele godzin spędzamy za biurkiem w otoczeniu współpracowników. 1/3 naszego życia opiera się na pracy zawodowej. Praca często przenosi się także do domów, zwłaszcza teraz w okresie pandemii. Zaciera się granica między życiem osobistym a zawodowym, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Zatem, jak w biurze stworzyć przestrzeń wellbeingową?


fotel Moon marki Grospol

Program wellbeingowy w miejscu pracy - benefity

Jeszcze kilkanaście lat wstecz uważano w wielu organizacjach, że benefity dawane pracownikom, owszem powodują zadowolenie wśród kadry, ale efektywność pracowników spada. O jakże się wówczas mylono. Wszelkie badania wskazują odwrotny trend. Nie tylko benefity w postaci np. owocowych piątków, karty sportowej czy ubezpieczenia zdrowotnego podnoszą produktywność pracownika, ale także dobra komunikacja z zespołem, swobodny przepływ informacji w przedsiębiorstwie, udział pracownika w procesie decyzyjnym czy poprawne relacje z szefostwem. Jak widać, na dobrostan pracowniczy wpływa wiele aspektów.

Już kilka benefitów wymieniliśmy, dorzucić do nich można jeszcze zniżki na przejazdy komunikacją miejską, bilety do kina czy teatru, paczki świąteczne dla dzieci, dofinansowanie nauki języków obcych. W miejscu pracy benefitem dla całej społeczności firmy może być także wellbeingowa przestrzeń, czyli wydzielone miejsce na swobodną rozmowę, kącik wyciszenia i relaksu. To miejsce, gdzie „odpoczywa głowa”. Temu relaksowi sprzyjają odpowiednie barwy ścian czy meble. Mogą się tu znaleźć m.in. pufy Sako w soczystych kolorach. Pufy te wypełnione są granulatem EPS (kulki styropianowe), przez co produkt jest trwały, lekki i wzorowo dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Można na nich siedzieć, leżeć, czując się swobodnie i bezpiecznie. W towarzystwie puf Sako mogą pojawić się również pufy otwierane (z wewnętrznym schowkiem), np. te z kolekcji Vinci. One także występują w szerokiej gamie kolorystycznej, są gładkie lub z ozdobnym pikowaniem.


pufa Vancouver Oto VOR marki Profim

Aranżacja przestrzeni w biurze, czyli to gdzie na co dzień pracujemy, wpływa na nasze samopoczucie. Dla pracownika ważne jest własne biurko, własny fotel – ergonomiczny! i własny laptop. To trzy niezbędne sprzęty. W CentrumKrzesel.pl można znaleźć dwa pierwsze – biurka i ergonomiczne fotele biurowe. Fotele biurowe to także benefit w czasach pandemii. I to jakże ważny benefit. Pracodawca myśląc o zdrowiu pracownika, powinien umożliwić mu zakup odpowiedniego krzesła do pracy zdalnej. Nie da się bowiem efektywnie wykonywać obowiązków zawodowych, siedząc na niewygodnym stołku kuchennym. Nie tylko traci na tym nasz kręgosłup, ale i my tracimy dobre samopoczucie. Tak więc dobrostan nie jest zachowany. Odpowiednie krzesło biurowe musi mieć wygodne siedzisko, wyprofilowane oparcie, szereg regulacji, w tym zmianę wysokości siedziska i podłokietników. Oczywiście przyda się także nowoczesny design. Wszystkie te elementy ma np. fotel Ioo czy tak uwielbiany Ergohuman.


fotel IOO WS KMD31 marki Grospol

Wellbeing pozostanie z nami na dłużej? Myślimy, że na zawsze, bo osiągnięcie wewnętrznego i zewnętrznego dobrostanu sprzyja firmie, szefostwu i pracownikom.

Fotel Moon Wood
1225 - 1500 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 10-15 dni

Fotel Moon Wood to kolejne wcielenie dobrze znanej serii foteli biurowych Moon marki Grospol. Charakteryzuje się drewnianym wykończeniem oparcia oraz siedziska. Zastosowane drewno to wysokiej jakości buk. Drewno jest bejcowane na jeden z sześciu dostępnych kolorów. Zobacz!


Fotel Ergohuman Plus Elite BS KMD30
2155 zł
Kolory: Czarny Stelaż, Szara Siatka Oparcia i Siedziska
Tkanina: Siatka + Siatka
Wysyłka: 5-7 tygodni
PEŁEN zakres rozwiązań ergonomicznych, świetna jakość, obszerne siedzisko, zobacz Opis FILM
Pufa Vinci Round
269 - 329 zł
Kolory: 73 tkanin do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 15-25 dni

Pufa z okrągłym siedziskiem o średnicy 45 cm. Zaletą mebla jest funkcjonalny schowek, który uwidacznia się, gdy zdejmiesz wieczko. Pufa dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerki. To idealny dodatek do Twojego


Fotel Ioo WS KMD31
2059 zł
Kolory: Biały stelaż, czarna siatka oparcia i siedziska
Tkanina: Siatka + siatka
Wysyłka: 6-9 dni
NIEZWYKŁE rozwiązania ERGONOMICZNE - zobacz opis, zdjęcia, 5 lat gwarancji
Pufa Vinci Round Chesterfield
359 - 429 zł
Kolory: 73 tkanin do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 15-25 dni

Otwierana pufa z ozdobnym pikowaniem na siedzisku. To elegancki mebel z funkcją schowka idealny do salonu, przedpokoju czy hotelowego lobby. Pufa dostępna jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów. Przekonaj się, czym zachwyci Cię Vinci Round Chsterfield!


Fotel Ioo WS KMD30
2059 zł
Kolory: Biały stelaż, szara siatka oparcia i siedziska
Tkanina: Siatka + siatka
Wysyłka: 6-9 dni
NIEZWYKŁE rozwiązania ERGONOMICZNE - zobacz opis, FILM, zdjęcia, Wysyłka 24H, 4 lata gwarancji
Pufa Vinci 45x90 Chesterfield
439 - 549 zł
Kolory: 73 tkanin do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 15-25 dni

Prostokątna pufa z funkcją otwierania wieczka. Siedzisko ozdobione pikowaniem Chesterfield stanowi doskonały efekt wizualny, a wewnętrzny schowek ucieszy i dużych, i małych. Pufa dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na szereg możliwości aranżacyjnych. Zobacz, jak pięknie zaprezentuje się u Ciebie!


Pikowana pufa Square
169 zł
Kolory: Magic Velvet 2217, Magic Velvet 2258
Tkanina: Magic Velvet
Wysyłka: 24h

Elegancka pufa z ozdobnymi przeszyciami na całej powierzchni. Forma sześcianu sprawia, że mebel ten wkomponuje się w każdą przestrzeń. W prezentowanej wersji tapicerkę stanowi tkanina Magic Velvet w dwóch wariantach kolorystycznych. Sprawdź, jak pięknie zaprezentuje się w Twoim salonie!


Fotel Moon White
995 - 1232 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 24-48h

Elegancki i ergonomiczny fotel tapicerowany, z komfortowym profilowaniem i obszernym siedziskiem. Najwyższa jakość wykonania. Diament Meblarstwa. Sprawdź!


Zestaw 1 Ioo
2349 zł
Kolory: 10 do wyboru
Tkanina: Siatka Mesh Tkanina
Wysyłka: 24-48h
Fotel + pulpit na laptopa, 9 wersji kolorystycznych. Zobacz Opis, Zdjęcia, Film
Zestaw 1 Ergohuman
2399 - 2839 zł
Kolory: 4 do wyboru
Tkanina: Siatka Mesh, tkanina, skóra licowa
Wysyłka: 24-48h
Ergonomiczny, kultowy fotel + pulpit na laptop, zobacz opis, film, zdjęcia
Zestaw 2 Ergohuman
2699 - 2999 zł
Kolory: 5 do wyboru
Tkanina: 3 do wyboru
Wysyłka: 24-48h
Zestaw ergonomiczny, składający się z fotela, pulpitu na laptop oraz podnóżka. Dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Sprawdź!
Zestaw 2 Ioo
2499 zł
Kolory: Siatka Mesh, Tkanina
Tkanina: 10 do wyboru
Wysyłka: 24-48h
Ergonomiczny Fotel + Pulpit na laptop + Podnóżek, zobacz Opis, Film, Zdjęcia
Pufa Round
169 - 219 zł
Kolory: 73 tkanin
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 15-25 dni
Świetnie wykonana, wygodna pufa w rozsądnej cenie. Trwałe tkaniny i uniwersalny design. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych. Przekonaj się!
Fotel Ergohuman Plus Elite BS KMD31
2155 zł
Kolory: Czarny stelaż, czarna siatka oparcia i siedziska
Tkanina: Siatka + siatka
Wysyłka: 6-9 dni
PEŁEN zakres rozwiązań ergonomicznych, świetna jakość, obszerne siedzisko, zobacz opis i film.
Pufa Vinci Square 45x45 Chesterfield
329 - 399 zł
Kolory: 73 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 15-25 dni

Otwierana pufa-kuferek w formie sześcianu z ozdobnym pikowaniem na siedzisku. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Sprawdzi się jako dodatkowe siedzisko lub pojemnik na przechowywanie drobnych przedmiotów. Sprawdź!


Pufa Vancouver Oto VOR
540 - 849 zł
Kolory: 95 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 15-20 dni
SOLIDNIE wykonana, OKRĄGŁA, lekka, trwała, mobilna, bardzo komfortowa, świetne tkaniny, 2 wymiary
Fotel Moon
952 - 1297 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 24-48h
Ergonomiczne i bardzo komfortowe fotele. Wyposażone w mechanizm z szeregiem ważnych regulacji. Najwyższa jakość wykonania. Model otrzymał DIAMENT Meblarstwa. Sprawdź!
Pufa Sako - 3 rozmiary
208 - 325 zł
Kolory: 22 do wyboru
Tkanina: Trwała ekoskóra
Wysyłka: 10-15 dni

Wysokiej jakości pufy z atestem PZH. Dostępne w 3 rozmiarach. Wykonane z trwałej ekoskóry. Dostępne w szybkiej dostawie. Sprawdź!


© Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2021. CentrumKrzesel.pl
Zadzwoń 801 000 863
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich używanie, możesz zablokować je w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
  Zamknij
Go Top