WITAJ LATO W DOBRYM STYLU
Do końca:
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA MEBLE OGRODOWE
phone ico  801 000 863, 22 781 48 38 Infolinia czynna dzisiaj od: Zamknięte
Fotel Moon do pracy biurowej

Wellbeing między teorią a praktyką. Czy da się go wcielić w biurze?

Ostatnio na naszym blogu przyglądamy się zjawiskom społecznym, tłumacząc i analizując obcobrzmiące terminy. Po home office i coworking przyszedł czas na wellbeing. Ten ostatni nie jest tak rozpowszechniony jak dwa pierwsze, ale z każdym rokiem nabiera na znaczeniu. I słusznie. Zdecydowanie wpływ na to ma fakt, że trzeba ciągle motywować pracownika, by pracował wydajnie, z uśmiechem na twarzy i był pełen werwy. No, ale jak? Na to pytanie odpowiada wellbeing.

Teoria work-life balance – początki wellbeingu

Brytyjski przedsiębiorca i miliarder, Richard Branson, kiedyś powiedział:

Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów. Ludzie to prawdziwy motor każdego biznesu.

Mądry przedsiębiorca wie, że osiągnie zawodowy sukces dzięki pracownikom. Jednak, aby oni byli zadowoleni ze swojej pracy, trzeba stawiać im realne wyzwania i nagradzać dobrym słowem oraz licznymi benefitami. Sprawdza się tu zasada wellbeingu. W dosłownym tłumaczeniu wyraz ten oznacza dobrostan. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o dobra materialne, patrząc na dobrostan, należy się kierować holistycznym spojrzeniem, uwzględniając m.in. samopoczucie. Wellbeing to stan, w którym człowiek czuje się dobrze sam ze sobą i z innymi ludźmi. Jest aktywny, odporny na towarzyszący mu w życiu stres, silny psychicznie i uważny na własne potrzeby. Człowiek nie żyje w próżni, więc aby mógł osiągnąć taki stan, ważna jest jego automotywacja, ale i opinia rodziny, przyjaciół, współpracowników i szefa. Środowisko zawodowe ma tu istotny wpływ, w końcu codziennie wiele godzin spędzamy za biurkiem w otoczeniu współpracowników. 1/3 naszego życia opiera się na pracy zawodowej. Praca często przenosi się także do domów, zwłaszcza teraz w okresie pandemii. Zaciera się granica między życiem osobistym a zawodowym, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Zatem, jak w biurze stworzyć przestrzeń wellbeingową?


fotel Moon marki Grospol

Program wellbeingowy w miejscu pracy - benefity

Jeszcze kilkanaście lat wstecz uważano w wielu organizacjach, że benefity dawane pracownikom, owszem powodują zadowolenie wśród kadry, ale efektywność pracowników spada. O jakże się wówczas mylono. Wszelkie badania wskazują odwrotny trend. Nie tylko benefity w postaci np. owocowych piątków, karty sportowej czy ubezpieczenia zdrowotnego podnoszą produktywność pracownika, ale także dobra komunikacja z zespołem, swobodny przepływ informacji w przedsiębiorstwie, udział pracownika w procesie decyzyjnym czy poprawne relacje z szefostwem. Jak widać, na dobrostan pracowniczy wpływa wiele aspektów.

Już kilka benefitów wymieniliśmy, dorzucić do nich można jeszcze zniżki na przejazdy komunikacją miejską, bilety do kina czy teatru, paczki świąteczne dla dzieci, dofinansowanie nauki języków obcych. W miejscu pracy benefitem dla całej społeczności firmy może być także wellbeingowa przestrzeń, czyli wydzielone miejsce na swobodną rozmowę, kącik wyciszenia i relaksu. To miejsce, gdzie „odpoczywa głowa”. Temu relaksowi sprzyjają odpowiednie barwy ścian czy meble. Mogą się tu znaleźć m.in. pufy Sako w soczystych kolorach. Pufy te wypełnione są granulatem EPS (kulki styropianowe), przez co produkt jest trwały, lekki i wzorowo dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Można na nich siedzieć, leżeć, czując się swobodnie i bezpiecznie. W towarzystwie puf Sako mogą pojawić się również pufy otwierane (z wewnętrznym schowkiem), np. te z kolekcji Vinci. One także występują w szerokiej gamie kolorystycznej, są gładkie lub z ozdobnym pikowaniem.


pufa Vancouver Oto VOR marki Profim

Aranżacja przestrzeni w biurze, czyli to gdzie na co dzień pracujemy, wpływa na nasze samopoczucie. Dla pracownika ważne jest własne biurko, własny fotel – ergonomiczny! i własny laptop. To trzy niezbędne sprzęty. W CentrumKrzesel.pl można znaleźć dwa pierwsze – biurka i ergonomiczne fotele biurowe. Fotele biurowe to także benefit w czasach pandemii. I to jakże ważny benefit. Pracodawca myśląc o zdrowiu pracownika, powinien umożliwić mu zakup odpowiedniego krzesła do pracy zdalnej. Nie da się bowiem efektywnie wykonywać obowiązków zawodowych, siedząc na niewygodnym stołku kuchennym. Nie tylko traci na tym nasz kręgosłup, ale i my tracimy dobre samopoczucie. Tak więc dobrostan nie jest zachowany. Odpowiednie krzesło biurowe musi mieć wygodne siedzisko, wyprofilowane oparcie, szereg regulacji, w tym zmianę wysokości siedziska i podłokietników. Oczywiście przyda się także nowoczesny design. Wszystkie te elementy ma np. fotel Ioo czy tak uwielbiany Ergohuman.


fotel IOO WS KMD31 marki Grospol

Wellbeing pozostanie z nami na dłużej? Myślimy, że na zawsze, bo osiągnięcie wewnętrznego i zewnętrznego dobrostanu sprzyja firmie, szefostwu i pracownikom.

Hit cenowy
Pufa Vinci Round
289 - 359 zł
Kolory: 26 tkanin do wyboru
Tkanina: 3 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Pufa z okrągłym siedziskiem o średnicy 45 cm. Zaletą mebla jest funkcjonalny schowek, który uwidacznia się, gdy zdejmiesz wieczko. Pufa dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerki. To idealny dodatek do Twojego


Pufa Vinci Round Chesterfield
389 - 469 zł
Kolory: 26 tkanin do wyboru
Tkanina: 3 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Otwierana pufa z ozdobnym pikowaniem na siedzisku. To elegancki mebel z funkcją schowka idealny do salonu, przedpokoju czy hotelowego lobby. Pufa dostępna jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów. Przekonaj się, czym zachwyci Cię Vinci Round Chsterfield!


Pufa Vinci 45x90 Chesterfield
559 - 709 zł
Kolory: 26 tkanin do wyboru
Tkanina: 3 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Prostokątna pufa z funkcją otwierania wieczka. Siedzisko ozdobione pikowaniem Chesterfield stanowi doskonały efekt wizualny, a wewnętrzny schowek ucieszy i dużych, i małych. Pufa dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na szereg możliwości aranżacyjnych. Zobacz, jak pięknie zaprezentuje się u Ciebie!


Hit cenowy
Pikowana pufa Square
169 zł
Kolory: Magic Velvet 2217, Magic Velvet 2258
Tkanina: Magic Velvet
Wysyłka: 24h

Elegancka pufa z ozdobnymi przeszyciami na całej powierzchni. Forma sześcianu sprawia, że mebel ten wkomponuje się w każdą przestrzeń. W prezentowanej wersji tapicerkę stanowi tkanina Magic Velvet w dwóch wariantach kolorystycznych. Sprawdź, jak pięknie zaprezentuje się w Twoim salonie!


Fotel Moon White
1259 - 1495 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Elegancki i ergonomiczny fotel tapicerowany, z komfortowym profilowaniem i obszernym siedziskiem. Najwyższa jakość wykonania. Diament Meblarstwa. Sprawdź!


Pufa Vinci Square 45x45 Chesterfield
389 - 479 zł
Kolory: 26 do wyboru
Tkanina: 3 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Otwierana pufa-kuferek w formie sześcianu z ozdobnym pikowaniem na siedzisku. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Sprawdzi się jako dodatkowe siedzisko lub pojemnik na przechowywanie drobnych przedmiotów. Sprawdź!


Pufa Vancouver Oto VOR
671 - 1096 zł
Kolory: 95 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 5-6 tygodni
SOLIDNIE wykonana, OKRĄGŁA, lekka, trwała, mobilna, bardzo komfortowa, świetne tkaniny, 2 wymiary
Pufa Sako - 3 rozmiary
235 - 415 zł
Kolory: 22 do wyboru
Tkanina: Trwała ekoskóra
Wysyłka: 10-15 dni

Wysokiej jakości pufy z atestem PZH. Dostępne w 3 rozmiarach. Wykonane z trwałej ekoskóry. Dostępne w szybkiej dostawie. Sprawdź!


Fotel Moon Wood
1495 - 1785 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni

Fotel Moon Wood to kolejne wcielenie dobrze znanej serii foteli biurowych Moon marki Grospol. Charakteryzuje się drewnianym wykończeniem oparcia oraz siedziska. Zastosowane drewno to wysokiej jakości buk. Drewno jest bejcowane na jeden z sześciu dostępnych kolorów. Zobacz!


Fotel Moon
1185 - 1519 zł
Kolory: 65 do wyboru
Tkanina: 7 do wyboru
Wysyłka: 1-3 dni
Ergonomiczne i bardzo komfortowe fotele. Wyposażone w mechanizm z szeregiem ważnych regulacji. Najwyższa jakość wykonania. Model otrzymał DIAMENT Meblarstwa. Sprawdź!
© Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2024. CentrumKrzesel.pl
CentrumKrzesel.pl logo
Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
Go Top