MIKOŁAJKOWY PREZENT DLA WNĘTRZA
Do końca:
UŻYJ KODU MIKOŁAJ I OSZCZĘDŹ AŻ 10%
Siedzisko - czyli zdrowe podejście do tematu

Siedzisko - czyli zdrowe podejście do tematu

W poprzednich artykułach poruszyliśmy tematykę:

 • Ergonomia pracy biurowej
 • Zagłówek – dodatek czy niezbędny element wyposażenia fotela
 • Jak wybrać odpowiednie oparcie ...
 • Siatka poleca się na ciepłe dni …

 • W tym tygodniu zajmujemy się siedziskiem.


  Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu krzesła/fotela do wielogodzinnej pracy przy biurku. Czym jest funkcja wysuwu siedziska oraz regulacja kąta jego nachylenia…


  W trakcie wykonywania pracy biurowej na stanowisku komputerowym często dochodzi do nadmiernego obciążenia mięśni i układu kostno-stawowego. Może doprowadzić to do dolegliwości bólowych w obrębie całego kręgosłupa jak również kończyn górnych i dolnych.


  Zatem jak prawidłowo ustawić fotel do pracy?

  Wygodne i ergonomiczne siedzisko jest niezwykle ważnym elementem krzesła (fotela) do pracy. Aby spełniało swoje zadanie należy wykonać kilka prostych czynności:

 • usiądź na krześle, wsuń się głęboko do samego oparcia,
 • połóż stopy płasko na podłodze, najlepiej w obuwiu bez obcasów lub na bosaka,


 • dzięki możliwości regulacji góra/dół ustaw siedzisko tak, aby kąt w zgięciu kolanowym wynosił 90 stopni,

 • stopy możesz ustawić na specjalnym podnóżku, kąt nachylenia stóp powinien wynosić 10-15 stopni,
 • zwróć uwagę czy przednia część siedziska nie uciska podudzia oraz pod kolanami – może to doprowadzić do drętwienia nóg. W przypadku gdy odczuwalny jest dyskomfort wynikający z ucisku mamy kilka możliwości: zmienić głębokość siedziska, jeśli taką funkcję ma Twoje krzesło, zmienić kąt położenia siedziska (to rzadka funkcja krzeseł biurowych) lub zmienić krzesło na inne,


 • w przypadku osób wysokich, z długimi nogami, wręcz niezbędną funkcją jest regulacja głębokości siedziska (przód-tył) – pozwala to na zaspokojenie potrzeb zarówno osób wysokich jak i niskich. Każdy indywidualnie może dopasować wielkość siedziska do własnych możliwości. Osoba niska zmniejszając głębokość siedziska, będzie mogła skorzystać z funkcji jakie daje jej oparcie. Z naszych obserwacji wynika bowiem, że znaczna część niskich osób nie dosięga do oparć krzeseł biurowych.
 • W naszej ofercie foteli biurowych znajdą Państwo wiele modeli z możliwością regulacji głębokości siedziska. Rekomendujemy także kilka modeli, gdzie zmienny jest kąt nachylenia siedziska. Poniżej przedstawiamy te, które naszym zdaniem spełnią Państwa oczekiwania pod każdym względem.

  Niezawodne od wielu lat fotele Futura z innowacyjnym siedziskiem.


  Krzesła firmy Profim – Raya, LightUp lub Motto.


  Fotele Ioo i Ergohuman – absolutny bestseller, modele niezawodne cieszące się ogromnym szacunkiem i uznaniem Klientów.


  Violle – krzesło z regulacją kąta nachylenia.


  Veris


  Nie tylko zaawansowane fotele posiadają funkcje regulacji siedziska, świetnym przykładem krzeseł biurowych z szerokim wachlarzem regulacji są modele Offix lub Starter.

  Oprócz ustawienia krzesła istotnym elementem jest również wyprofilowanie siedziska, grubość i ułożenie pianki. Doskonale, jeśli zastosowano piankę wylewaną. Dobrym przykładem wyraźnego i cenionego profilu siedziska jest fotel Futura 4 od lat dostępny w naszym sklepie.

  Ważne jest, aby siedzisko nie było zbyt miękkie - jak w fotelach wypoczynkowych, ani zbyt twarde – spowodowane małą ilością pianki.

  Zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta w celu omówienia różnych opcji i wariantów modeli krzeseł idealnych do wielogodzinnej pracy przy biurku. Zapraszamy także do lektury pozostałych wpisów, które pomogą Państwu wybrać optymalne krzesło biurowe.

  Biuro Obsługi Klienta
  Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl

  © Wszystkie prawa zastrzeżone 2003-2023. CentrumKrzesel.pl
  Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
  Go Top