BEZPŁATNA DOSTAWA PRZEZ CAŁY ROK
SKORZYSTAJ JUŻ DZIŚ!
Zieleń w biurze – czy wpływa na wydajność pracowników i jakie rośliny wybrać?

Zieleń w biurze – czy wpływa na wydajność pracowników i jakie rośliny wybrać?

#biuro

na zdjęciu Pufa Mickey i fotel LightUp

Praca w biurze bywa często bardzo intensywna i męcząca. We wcześniejszych artykułach daliśmy Wam kilka wskazówek na temat ergonomicznej pracy, jak wybrać odpowiedni fotel oraz w jaki sposób zaaranżować swoje stanowisko. Dzisiaj chcemy poruszyć temat roślinności w Twoim miejscu pracy. Czy wiesz, że mają one wpływa na efektywność i wydajność wykonywanych zadań?


Nie tylko walory estetyczne…na zdjęciu krzesła Ari

Kwiaty i rośliny w biurze, open space'ach, gabinecie są nie tylko piękną ozdobą, ale również spełniają rolę funkcjonalną. Nie wszyscy wiedzą, że rośliny doniczkowe w miejscu pracy mogą wpłynąć na wydajność pracowników, a nawet zmniejszyć liczbę popełnianych przez nich błędów. Rośliny zwiększają wilgotność powietrza, nawilżają je i pochłaniają szkodliwe substancje lepiej od niejednego kosztownego oczyszczacza powietrza. Do takich wniosków doszli naukowcy z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, przeprowadzając eksperymenty w dużych biurach na terenie Holandii i Wielkiej Brytanii. Dowiedli, że "zielone biura" (takie, w których znajdziemy rośliny doniczkowe) sprzyjają współpracy i pomagają osiągnąć przyjazną atmosferę. Tworzą dobry nastrój u pracowników, jak również zmniejszają stres.

źródło: Nowy Styl

Ci sami, amerykańscy naukowcy jednoznacznie stwierdzili, że minimalistyczne, sterylne, współczesne przestrzenie biurowe pozbawione zdjęć, obrazków, osobistych pamiątek są toksyczną przestrzenią dla pracowników i mają niekorzystny wpływ na ich samopoczucie.

 

No dobrze, to teraz jakie rośliny wybrać?


Szukając informacji, znaleźliśmy kilka firm, które profesjonalnie zajmują się doborem i pielęgnacją roślin w pomieszczeniach biurowych. Jeśli nie chcesz korzystać z tego typu doradztwa, poniżej przedstawiamy krótkie wskazówki na temat roślin przyjaznych biurom. 

W takich pomieszczeniach najlepiej wybrać rośliny, które wybaczają grzechy w ich pielęgnacji. Takie, które nie wymagają szczególnej opieki, nasłonecznienia i rygorystycznie przestrzeganego podlewania. 

Należy pamiętać, że sztuczne, rozproszone światło nie zastąpi naturalnego światła słonecznego. Kwiaty doniczkowe do biura powinny być zatem przystosowane do półmroków i zacienionych pomieszczeń. Warto też wybrać roślinność, która nie wydziela zbyt intensywnych zapachów. Nie każdemu mogą się podobać i skutek będzie odwrotny od zamierzonego. W dodatku mogą uczulać.

źródło: Nowy Styl wykonanie dla Asseco Poland, krzesła Fondo

Poniżej propozycje roślin biurowych, które są przyjaznymi towarzyszami w open space’ach: 

 • skrzydłokwiat,
 • figowiec benjamina,
 • wężownica (sansewieria),
 • filodendron,
 • paproć,
 • dracena.

 • W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.


  Biuro Obsługi Klienta

  Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na biuro@centrumkrzesel.pl


  © Wszystie prawa zastrzeżone 2003-2023. CentrumKrzesel.pl
  Zadzwoń 801 000 863, 22 781 48 38
  Go Top